Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a teendő sorozatos állatelh...

Mi a teendő sorozatos állatelhullás (macska) esetén?

Figyelt kérdés
Az utcánkban sorban pusztulnak el, (vagy tűnnek el) a macskák, hányással, levertséggel járó betegségben.(Vagy mérgezésben?) Állatorvost még senki sem hívott, így nem tudom, mi lehet az oka. A macskák nem az enyémek, illetve egy cica nálunk is eltűnt, de azt ugye elég nehéz lenne megmutatni bárkinek. Kihívhatok én egy állatorvost a szomszédomhoz, vagy hívjam az ÁNTSZ-t? Mi ilyenkor az eljárás?
2010. nov. 18. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Valakinek szólni kéne az tuti de az is tuti szerintem, hogy sok mindent nem tudnak tenni.
2010. nov. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
el kéne vinni az egyiket boncolásra, mert leheth ogy nem mérgezés, hanem fertőző betegség az meg nem vicces.... persze a mérgezés sem az, de az ellen nem tudnak mit tenni.
2010. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Be vannak oltva a macskák? Mert ha nem, akkor lehet többféle fertőző macskabetegség is, de ezek nem veszélyesek emberekre, úgyhogy kétlem hogy az ÁNTSZ törődne vele. Mindenesetre elgondolkodtató, jobban oda kéne figyelni szegény cicákra. Az is nagyon érdekes hogy még senki se vitte egyiket se állatorvoshoz. Vidéki mentalitás, a "felelős állattartást" hírből sem ismerik, jellemző...
2010. nov. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Vidéki mentalitás, a "felelős állattartást" hírből sem ismerik, jellemző..."


Tipikus pesti mentalitás, azt hiszik ők a felsőbbrendűbbek és mindent tudnak...

Egyébként sajnos vannak vidékiek akik semmibe nem nézik az állatokat, úgy vannak vele hogy ha megdöglik majd lesz másik. Én is úgymond vidéki vagyok(kecskemét) de számomra az állat családtag.

2010. nov. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Most miért kell a vidékieket lekicsinyíteni? :@

Némely vidéke nagyobb becsben tartja az állatait mint a városiak!

2010. nov. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

11:02-es


Hol az a némely vidék? Mert én még nem láttam. Lehet hogy az a baj, hogy csak NÉMELY...

Amúgy ki mondta hogy pesti vagyok? Kivételek vannak mindig, de attól még a vidékiek 90%-a akkor is olyan, amilyen, ezen nincs mit tagadni, bárki láthatja a saját szemével. Amúgy szolnoki vagyok, és nem pesti, de lehetnék akár pesti vagy mucsaröcsögei is, akkor is ugyan ezt gondolnám.

2010. nov. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vidéken tényleg gyakrabb az, hogy pótolható tárgyként kezelik az állatot, és ha elpusztul, majd lesz másik három helyett! Amúgy vidéki vagyok, és én is ezt látom. Természetesen a városban is vannak olyanok, akinek nem adnék állatot a kezébe, de aki már vállalja, hogy egy panelban nevelje a kedvencét, az általában vigyáz is rá, és többet törődik vele.

Szerintem könnyen lehet, hogy valaki a környéketeken patkánymérget rakott ki (felénk egy gyakori probléma), amit a cicák vagy megkóstolnak, vagy pedig a mérgezett rágcsálókat fogyasztják el. Sajnos ehhez szerintem szíve-joga van minden szomszédodnak:S A patkányméreg véralvadásgátló hatással van a macskákra, azt hiszem kb 12 órával később jelentkeznek a tünetek - hányás, levertség - és rövidesen belepusztul az állat. Ha időben észreveszed a dolgot, akkor viszont meg lehet menteni! Káliumot kell adni a cicának, azonnal hívni a dokit, hogy adjon neki injekciókat. (A kálium hiányától szétpattannak az erek és a cica súlyos belső vérzéstől pusztul el.)

Én nem tudom mit lehet tenni ilyen esetben - szabálysértés ugyanis nem történik - mindenesetre én éberen vigyázom a saját házi kedvencemet.

Vírusos betegség szerintem nem valószínű, a macskák nem hinném hogy túl gyakran érintkeznek, és nincsenek együtt tartva.

T.

2010. nov. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Legyetek szívesek ne csináljatok vidék-, kontra város -vitát a kérdésemből, pláne, hogy esetemben egy vidéki városról van szó. :-))

De, ha már megemlítettétek, valóban, sokan nem ismerik a felelős állattartás fogalmát, ezért van/volt a környékünkön sok macska. Ugyanis sokan, (mivel a város szélén lakunk,) itt teszik ki a megunt, fölöslegessé vált, vagy nem kívánt cicaszerelemből származó macsekokat, s mert ez egy rendes környék, itt befogadják szerencsétlen jószágokat, etetik, szállásolják, de ivartalanításra, oltásra nincs pénz. :-(( Ezeket a problémákat nem lehet vidéki-városi alapon vizsgálni, inkább úgy mondanám, hogy bizonyos fokú kultúráltság kérdése, hogy ki, hogyan tartja az állatait, de az anyagi szempontok is sokmindent befolyásolnak. Ha pl egy kisnyugdíjasnak van egy szeretett, imádott cicusa, de minden pénze elmegy a saját gyógyszereire, és a rezsire, mégis miből oltassa be a macskát? Egy állatorvosi kezelés több tízezer Ft-ba kerülhet. A városok pedig tele vannak kóbor állatokal, akiket városi "felelős állattartók" "felejtettek" ott, valahol.

Mindenhol vannak jó és rossz állattartók. Pont.

- De mit tegyek én? Hívjam az ÁNTSZ-t, hívjak a szomszédaimhoz állatorvost, vagy lopjak el egy macskatetemet?

2010. nov. 18. 13:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, kedves kérdező. Az anyagiak is nagyban befolyásolják a dolgot, attól hogy az ember megsajnál és befogad egy állatot, és így megmenti a pusztulástól, nem biztos hogy van pénze oltatni, ivartalanítani, vagy orvoshoz vinni, ha valami baja van. (Már kérdés, hogy a környékünkön mindenkit felvet a pénz, egyszerűen csak a primitív hozzáállás, érdektelenség miatt pusztulnak a macsok)

Megpróbálhatsz elvinni egy macskatetemet és felboncoltatni, ha jól tudom párezer forintért megcsinálják.. Abban az esetben azonban, ha mérgezésről van szó, nem tehetsz semmit. Teljesen legális dolog, hogy az ember a saját portáján boltban kapható patkányméreggel pusztítja a rágcsálókat. Ha esetleg jó szándékúak, és elzárják a mérget, hogy más állatok ne férjenek hozzá, az sem segít: a mérgezett egerektől ugyanúgy elpusztul a macska. Az egyetlen megoldás az lehet, ha rá tudod venni a szomszédaidat, használjanak valami másféle rágcsáló irtási módszert..

T.

2010. nov. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ekeke ***** válasza:

Hivatalból utcán nem tarthatsz semilyen állatot. Tehát ha az utcán járkálók megdöglenek, akkor ANTSZ nem szól. Ha a lakásodban betegedik meg, azt nevezik járványveszélyesnek:)

Valszeg valaki nagyon unja a seregletet, ezért mérgez.

2010. dec. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!