Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom a felnőtt macskám...

Hogyan tudom a felnőtt macskámat egy új lakásba szoktatni?

Figyelt kérdés
Hallottam róla,h egy kis macskát könnyebb új helyre szoktatni de sajna az én macskám már 6 éves:S tudnátok nekem segíteni?
2010. nov. 20. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Eleinte ne csinálj semmit, csak hagyd, hogy a maga tempójában kinyíljon. Ne hivogasd, ha el akar bújni, hadd bújjon el. Mi ma költözünk, és még azt a tervet eszeltem ki, hogy majd az új helyen nagyon finom falatokat fog kapni, mert egyébként szárazat eszik, de most bevásároltam konzervből. Abban bízom, hogy a finomságok hatására majd jó élménnyel társítja az új lakást.


Eleinte azért ne hagyd sok időre otthon egyedül ha meg tudod oldani maradj vele pár napot.

2010. nov. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én cicám 8 éves volt, amikor elköltöztem a szüleimtől. Vittem őt is magammal, mert hát az én gyermekem. Borzasztó volt látni, ahogy szenved az új lakásban. Lelkiismeret furdalásom volt. Gondoltam, hogy nem lesz könnyű, de erre nem számítottam. Nem evett, napokig ki sem jött a fotel alól. semmi nem érdekelte,a kedvenc kajája miatt sem jött elő. Reméltem, hogy elmúlik, de nem múlt. Egy hét után inkább hazavittem a szüleimhez. És hirtelen olyan boldognak látszott, körbeszaladta vagy négyszer az egész lakást, majd persze evett egy jót. Így gyakran kell látogatnom...nem tudom, nekem ezt tűnt a legjobb megoldásnak. de minden cica más...
2010. nov. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14 éves maccsal költöztem. A bútorok, a kutyatársa, a gazdája ugyan azok voltak. Körbe szagolgatta a lakást és annyi.
2010. nov. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jelentem mi is túl vagyunk rajta. Az autózást nem viselte jól, amikor felértünk szabadulni akart a hordozóból, de mikor kinyitottam a hordozót inkább visszabújt a mélyére. Raktunk ki neki kaját, játékokat, és hagytuk, hogy magától feloldódjon.


Nála is beindult a lopakodás, körbejárt mindent, zajoktól még kicsit rebben, de ma reggel vígan nézelődött az ablakban mikor felkeltem.

2010. nov. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek vasárnap költözünk remélem minden rendben lesz:)
2010. nov. 26. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!