Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem figyelnek oda az...

Miért nem figyelnek oda az emberek a macskák ivartalanítására?

Figyelt kérdés
Szegény cicák isszák meg a levét, akik megszületnek és soknak az utcán kell élni... :( Pedig mennyi pici élet megmenthető lenne, ha minden házi cicát ivartalanítanának!! Mi a véleményetek?
2010. nov. 22. 15:19
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Egy két példa...

2010. nov. 22. 15:29
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

"Egy nemzet nagysága híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik." (Ghandi)


Nos, ez az én véleményem is. Sajnos sok ember képtelen felelősségteljesen gondját viselni a macskájának/kutyájának. Kell neki, mert aranyos, ameddig pici, és később meg majd őrzi a házat/fogja az egereket.. De ha elpusztul, majd lesz másik. Ha nem kívánt utódok születnek, hát ugyan kinek kellene elszámolni velük? És aminek nincs következménye, az meg sem történt..

Jobb eset, amikor a kicsiknek megpróbálnak gazdit találni, és nem csak egyszerűen vízbe fojtják/ utcára dobják őket. Pedig szerintem egy ivartalanítás nem kerül sokba ahhoz képest, hogy jó esetben 10-15 évet melletted tölt majd a kutyus/cica.. Aki pedig nem így gondolja, az ne vállaljon állatot!

Komolyan, az lenne a legjobb, ha jogosítványt kellene szerezni az állattartáshoz is:S Ne tarthasson otthon akárki akármennyit..

Éppen tegnap olvastam, hogy ha csak minden 45. macska szaporodnak, az is bőségesen elég lenne a faj fennmaradásához. Azt is írták, hogy a macskák 90%-a kerül csak megfelelő gazdához..:S A többi az utcán vagy rossz kezekben végzi.

2010. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igen...igazad van.oda kellene figyelniük az embereknek az ilyen dolgokra,nekem 4 cicám volt,az egyiket megmérgezték most van három.mindegyiket találtuk,vagyis ők odaszoktak hozzánk és az utolsót mi mentettük meg.mikor vinni akartuk őket ivartalanítani,akkor kettő terhes lett,és csak utána tudtuk elvinni őket.a kiscicákat meg megakartam tartani de elajékoztuk őket és mindegyik szerető gazdiknál van :)
2010. nov. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem eddíg 3 cicám volt. Az első kettő nőstény macska. A harmadik aki jelenleg már négy éve velem van, ő kandúr! :)Természetes volt, hogy mindhármat ivartalaníttatom! :) Az első már nem él, a másodikat ellopták. :( És mindegyik házimacska. :)
2010. nov. 23. 13:17
 5/6 anonim ***** válasza:

17:51-es vagyok:

Helyesbítem magam: a macskák 90%-a NEM kerül megfelelő helyre, hanem az utcára vagy rossz gazdához. Azért nem mindegy..:S

2010. nov. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit én tapasztaltam ezzel kapcsolatosan, az az a régi, "szemellenzős", begyepesedett buta emberi gondolkodás, (főleg idősebb embereknél) miszerint a macska csak egy félvad "haszonállat" a ház körül, jó ha van, mert megfogja az egereket, de nem házi kedvenc... Ha nem egerészik, nem is etetjük, mert akkor haszontalan... Ha egerészik, akkor sem költünk egy fillért sem rá, mert minek arra pénzt kidobni?? A saját -már bocsánat- idióta nagyanyámat nem sikerült 10 év alatt meggyőznöm arról, hogy a kölykök vízbefojtása helyett inkább szánja rá egyszer azt a kb. 10.000Ft-ot és ivartalanítsa a macskáját ahelyett, hogy folyton amiatt jár a szája,hogy már megint jön az új alom...Iszonyú dühös vagyok rá, ölni tudnék, ha arra a sok szegény kölykökre gondolok akikkel végzett élete során (nem egy almot megmentettem, elrejtettem már előle,és kerestem nekik új gazdát...Kifigyeltem hova rejtette a kölyköket az anyamacska,és nem árultam el neki,hol vannak, csak akkor látta meg őket,amikor már az anyjuk előhozta,és akkor már nem volt szíve megölni őket)... Sajnos ez van, borzasztó, és felháborító,de ez van... Az emberek sokszor szánalmasan buták és "szemellenzősek" tudnak lenni...:(


(Nekem egyébként jelenleg is egy utcáról befogadott cicám van, és 4 másikat mentettem már meg, és adtam örökbe az utcáról...Bár többet tehetnék...:()

2010. nov. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!