Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát de a...

Szeretnék egy kutyát de a szüleim úgy gondolják hogy most vagyok abban a korszakban hogy állandóan a haverjaimmal leszek és ezért nem tudnék figyelni rá. Én mondom nekik hogy figyelnék rá meg minden de ők nemigazán szeretnék. Mit mondhatnék nekik?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 18:40
 1/8 anonim válasza:
75%
Én nem győzködtem őket tovább, elmentem és megvettem :) ennyi! Azóta mindenki szereti,már másfél éve!
2009. okt. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

ugyanez a helyzet nálam is, mint az első válaszolónál. most 5 hónapos a lelkem.<3

jaj és ugyanez volt a degunkkal meg a hörcsögömmel is.:)

2009. okt. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Hát azért beleegyezés nélkül ne vegyél kutyát, ez hülye ötlet. Ugyan én is megtettem gyerekként, de anyumék elvitték menhelyre szegényt...
2009. okt. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha kedves szüleid vannak akkor beleegyezés nélkül ha nem akkor bizonyits
2009. okt. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért gondold át alaposan mielőtt hazaviszel egy kutyát:

Tényleg lesz időd minden nap foglalkozni vele? (nem csak annyira, hogy megsimized a buksiját mikor hazaérsz)

Elég felkészült vagy arra, hogy kutyát tarts?

Egy kutya hosszú évekre szóló elkötelezettséget jelent, ezért alaposan gondold át kérlek.

2009. okt. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Hát szerintem nem szívatásból mondják ezt neked. Az a kutya sokba kerülhet, nem egy kis mellékes kiadás, és nekik kerül sokba. Jó, hogy mondjuk megveszed, de nem hiszem, hogy ezen kívül te fogod megvenni a kellékeket, megépíteni a kenneljét, ha kell, házat venni neki, foglalkozni a kerítéssel, hogy vajon elég jó-e, oltatni, féregteleníteni, bolhákat irtani, etetni, orvoshoz vinni ha valami baja van stb.

Azon kívül egy kutyus nem a te privát szférád, az ő kertjükben lakna, anyukád virágai bánhatnák, apukád papucsát is megrághatná, ők is beleléphetnének a gyepen a kutyakakiba és lehet, hogy ők erre egyáltalán nem vágynak.


Úgy érdemes ilyen állatot bevállalni, hogy a szüleid is rábólintanak, mert sosem tudhatod mi jön közbe, mondjuk nyaralni mégy, cserediáknak, tovább tanulsz és elköltözöl, bármi és akkor a nyakukon marad és nem fair úgy állni hozzá, hogy majd megszeretik, mert lehet, hogy el lesznek vele, de az nem azt jelenti, hogy minden vágya az, hogy az ölébe pottyanjon az anyagiak után a teljes egyéb ellátása is.


Ráadásul kutyát tartani nem is olyan könnyű, úgy igen, hogy csak "van" aztán, ha kedved van játszol vele, meg megsétáltatod, de ez nem rendes kutyatartás, csak arra jó, hogy elmondhasd neked van egy otthon.

Egy kutya akár 15 évre is lekötelez téged, nem csak akkor mikor kedved van hozzá és bizony problémák is vannak vele.

2009. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

barátnőm yorkiát megölte 1 nagy keverék, és kapott egy bullmastifot. én azt mondtam a szüleimnek, hgy ő is tudja gondozni, én miért ne tudnám. napokig sírtam-ríttam neki, aztán annyit sikerült elérnem, hogy 1 hétig gondolkodik. aztán vettünk egy suka beagle-t:) remélem hogy lesz kutyád, vagy valamien más állatod.



12/f

2009. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben átgondolnám a dolgot. Lehet, hogy a szüleidnek igaza van, kamasz korban tényleg a barátok, a társadalmi státusz a legfontosabb. Attól még, hogy most nem így gondolod, később megváltozhat a véleményed és akkor a szüleid nyakán marad a kutya. Kérdezés nélkül pedig ne vigyél haza állatot!! Inkább olvasgass, tanulgass a kutyákról 1-2 évig, válaszd ki a neked leginkább tetsző fajtát. Gyűjtsd a zsebpénzed és vegyél belőle pórázt, nyakörvet, minőségi száraztápot. Amint ezek megvannak, magadnak és a szüleidnek is bizonyítottál eleget!
2009. okt. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!