Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falun miért nem figyelnek oda...

Falun miért nem figyelnek oda normálisan a kutyákra?

Figyelt kérdés
Sokhelyen kiszöknek,nem kapnak rendes tápot, se törődést se sétát se játékot... :( Miért van ez így? Ja, hoogy az ivartalanításról már ne is beszéljek! Szerintetek fognak ezen az állatvédők vagy a kormány változtatni?
2010. okt. 18. 11:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%
Megszokás. Sokan "kiközösítik" a tömegből kilógókat, így egy kis faluban pl. azt, aki "újít". (Erre mindjárt lenne is egy példám.) Ezért időbe telik, talán a következő generáció...
2010. okt. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
46%
Az ég világon semmit nem fognak ezen változtatni! A falu az falu marad... ott a háziállatokat nem családtagként kezelik/tisztelet a kivételnek,bár én még nem láttam ilyet/. Ott még szinte egymást sem tisztelik az emberek, nem hogy még egy állatot,ugyan már. Ha meg elhanyagolt állatot látsz, szólni kell a jegyzőnek vagy önkormányzatnak, kötelességük kivizsgálni az ügyet.
2010. okt. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
Vidéken még az emberek nagy része (tisztelet a kivételnek) haszonállatnak tekinti a kutyát. Szomorú, hogy a disznókkal, csirkékkel különbül bánnak, mert az anyagi hasznot hoz, a kutyákat meg lesz@rják, mert a haszna nem mérhető kézzelfoghatóan.
2010. okt. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Első: építkezés (renoválás) miatt a szomszéd ház udvarára átjártak a munkások, velük együtt az ott lakók (emberek, kutyák, macskák...). A szomszédok szóvá tették, hogy az állatok ürülékét szeretnék, ha eltávolítanák, vagy távol tartani vagy ahogy akarják. Persze már az is gondot okozott nekik, hogy tegyék szóvá, hogy ne sértődjenek meg a renoválók, akik még azt is megkérdezték, "miért" (hiszen eddig oda mentek a háziállatok, ahová ők, senkit nem zavart), még erre is kellett egy jó indok. Nem történt változás, ehelyett egymás között a hasonlóan gondolkodók valószínűleg kibeszélték az "újítót", aki meg emiatt nem akart haragot velük (és másokkal, a hasonlóan élőkkel, mivel szinte mindenki így él ott), és még neki volt lelkiismeretfurdalása...
2010. okt. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%

Csak a kiszökésről írtam az 1. és 4. hsz-ban. Szerintem a maradék ételt éppúgy megehetik a kutyák, ez rendben van, és szerintem az oltások is rendben (nem tudok olyanról, ahol nem), persze ez egy másik világ és persze más fajta kutyatartás. A játék, séta - egy nagy udvaron szabadabb mozgáslehetőség miatt ezekre nincs szükség faluban, még így is több neki a mozgáslehetősége, mint egy tömbházban a napi 1 óra séta. :) Az ivartalanítást nem értem - szüleim törvényrendeletek előtt is ivartalanították, egyszerűen mert így logikus és egyszerűbb az állattartóknak, ha nem kell gondoskodni majd az utódok sorsáról.

Szerintem a disznóknak, tyukoknak, haszonállatoknak jobb sorsuk van vidéken, mint nagyüzemekben, ha láttatok filmeket a nagyüzemi állattartásról.

1.és 4.

2010. okt. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
71%

Ez azért elég durván hangzott, hogy falun az emberek még egymást sem tisztelik! Nem gondolod? Ez nem feltétlenül van így. Sőt! Mivel egy kisebb közösség, mindenki ismer mindenkit, és összetartanak. Városban meg egymás mellett elmennek köszönés nélkül, mivel mindenki idegen mindenkinek. Szóval, ez egy nagy baromság, amit írtál.

Abban viszont teljesen igazad van, hogy ott a kutyát nem családtagnak tekintik. Nem sétáltatják, sok helyen láncon élik le szegények az életüket. Én kilógok a sorból, mert nem régen költöztem ki vidékre, és hát néznek is rendesen, hogy mennyit sétáltatom az ebemet. Egy kezemen megtudom számolni, hogy a 2500 fős lakosságból 5 ember van, akivel összetalálkozok, miközben a kutyáját sétáltatja. Nem ítélem el őket, mert ott az a szokás, de én elvből más vagyok.

2010. okt. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%
Ja és ott aztán nem csinálnak belőle ügyet, hogy a kölyökkutya nem kapta meg a 3 kötelező oltást. Max. évente egyszer elviszik veszettség ellenire, már amelyik megéri.
2010. okt. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
41%

Ott máshogy élnek. Egyébként nem biztos, hogy rosszabbul.

Nem tápot kapnak, hanem normális ételt. Szerintem ez "rendesebb", változatos, a táp valami olyasmi lehet, minthe nekünk folyton müzlin kéne élnünk.

Mit értesz törődés alatt? Nálunk megvan a saját külön épített házuk, téglából, mint a miénk. Télen a kazánházban, a kazán mellett alszanak, ami jó meleg.

Nem kapnak sétát - igaz, a telkünk szalagtelek, 300 m hosszú. Ott bőven van helyük futkározni.

Nem kapnak játékot - ezt honnan veszed? Egyrészt nálunk pl. három kutya van, három dolgot csinálnak egész nap - esznek, alszanak, vagy játszanak. Ha kinn vagyunk, naná, hogy mi is játszunk velük, de az se baj, ha nem, mert egymással is tök jól elvannak, kergetőznek, hemperegnek, "mosdatják" egymást vagy a macskákat, ha kirándulni megyünk, jönnek velünk...


Nem gondolom, hogy jobb annak a kutyának, aki be van zárva egy kis lakásba egész álló nap, egyedül van, kivéve amikor a gazdi párózon leviszi 10 percre. Laktam lakásban, a szomszéd egy bernáthegyit tartott a hatodikon!!! Szerencsétlen megfordulni se tudott a lakásban, ráadásul amíg a gazdik dolgoztak, bezárták egyedül a lakásba! Komolyan ez a jó szerinted egy kutyának??

Oké, van, aki falun is elhanyagolja a kutyáját, de alapvetően egy nagy udvarban sokkal jobb életfeltételei vannak.


Az ivartalanításról nem tudok nyilatkozni, csak fiú kutyáink vannak, pont emiatt. Egyszer volt szukánk, a kölykei meg simán elfértek a többi kutya mellett.


Nem kellene általánosítani. Főleg hogy alapvetően sokkal normálisabb életfeltételei vannak egy kutyának falun...

2010. okt. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
A macskákkal is (szerintem cudarul bánnak) Az én macskám családtag, és ha lesz kutyám ő is az lesz! :) Mégha ki is röhögnek majd a szomszédok..
2010. okt. 18. 11:57
 10/26 A kérdező kommentje:
És sajnos a kutyák többsége láncon van, amelyik meg nem az meg kiszökik és rohangálhat ide oda, senkit sem zavar... :(
2010. okt. 18. 11:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!