Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van az udvarunkban (téglaépíté...

Van az udvarunkban (téglaépítésű társasház)egy fiatal kandúrnak ítélt cicus. Befogadhatnám?

Figyelt kérdés
Van az udvarunkban (téglaépítésű társasház) Egy fiatal kandúrnak ítélt cicus. Nekem már van egy nőstény cicám, 4 éves. Nem is az lenne a gond hogy a nőstény eltudná-e fogadni az új jövevényt, mert nagyon türelmes cica, hanem hogy a kinti macska megszokna-e minket. Több állatunk van. Mindennap viszek le neki meleg tejet és ennivalót, sőt vittem le neki egy dobozt amibe rongyokat tettem(használja :) ), már kb. 3 hónapja itt van és már nagyon megszeretett, dorombol, bújik, hanyatt dobja magát meg ilyenek. Vajon feladná a szabadságát egy jó meleg otthonért? Vagy elszökne? Költözni fogunk és az új lakásba fogadnám be. Esetleg ez is zavarná hogy nem a megszokott környezet?
2009. jan. 13. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Idő kellene hozzá, hogy megszokja az új környezetet, az biztos. Apukámék vidéki házban laktak, kandúr cicájuk volt a "környék réme", de lakótelepre költöztek és persze a cicát is vitték. Pár napig elő sem bújt a szekrény mögül, depressziós volt, de lassan elkezdte felfedezni a lakást, és már remekül érzi magát. Az erkélyen szokott nézelődni, és neki ez elég. De mindenképp ivartalaníttasd, úgy sokkal könnyebben fog barátkozni a többi lakóval, és kevbésbé lesz kedve kóborolni.
2009. jan. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképpen ivartalanítanám ha befogadnám. Köszi!
2009. jan. 13. 20:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Viszont meleg tejet ne adj neki, mert olyan hasmenést kap szegény, mint a pinty.(:
2009. jan. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az udvarra szokott kakilni össze-vissza, mindig felszedem, és nem híg. Ez csak egyedtől függ. De azért köszi!
2009. jan. 15. 20:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy a kinti macskák edzettebbek a tejre. (: Sok sikert a cicához.
2009. jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ötlet befogadni. :) Biztos megszokná, a cicák nagyon alkalmazkodók, és társasága is lesz. Hacsak nem egy morc, simogathatatlan, kalandozó, öntörvényű jószág, vén kandúr, szerintem szívesen feladná a szabadságát, hogy családban élhessen. Ha még fiatal is, annál könnyebb!

Ha a lánycicádnál mégis ellenállásba ütköznél, az új lakásban, ahol mindkettőnek szokatlan lesz a környezet, talán jobban megszokják egymást.

2009. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon aranyos cicus, bírja az emberi kezet. Eleinte még nagyon félt de 1-2 hónap után már nagyon kezes lett.
2009. jan. 16. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!