Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fiatal cicák összeszoktatása?

Fiatal cicák összeszoktatása?

Figyelt kérdés
Van 3 kiscicánk, körülbelül 6 hónaposak. Majdhogynem egy ugyanennyi idős cica került hozzánk, (ismerősöktől kaptuk mert mentek vissza Bécsbe 2 harapósabb kutyusos házba, és nem tudták kire bízni szegénykét) de hihetetlenül közvetlen, mintha nem tudná, hogy kell viselkedni/ismerkedni más cicákkal. A 3 kiscicát kint tartjuk jó időben, őt meg még beszoktatásig bent (télen természetesen bentre szeretnénk őket, és itt a probléma). Az új jövevény annyira közvetlen, hogy rögtön játszana a már itt lakó kiscicákkal, ahányszor összeeresztem őket megijednek fújnak morognak, és egyszerűen nem tudok mit kitalálni, hogy oldjam meg az új cicónál ezt a közvetlenséget, hogy kicsit higgadjon le, mert a többieknek kell egy kis idő. Fújnak rá morognak akkor se hagyja abba, ő meg még mindig játszótárs szinten pofozgatja őket, illetve követi, mert nagyon lelkes. Szép lassan próbáltam csak néha-néha egy napra 2x összeereszteni őket 5 percre, 3. napra még rosszabb lett a helyzet, tanácstalan vagyok, így nem fogjuk tudni őket együtt tartani amikor mindannyiuknak bent kéne lenniük, (ha jön a hideg) mert a többiek így megutálják a bent létet. Próbáltam már, hogy kaját adok egyszerre nekik hátha lenyugszik az új kiscica és csak arra koncentrál, evés közbe talán szokják egymás szagát, és jelenlétét, de nem köti le még az étel sem, inkább közben is a többieket hajkurássza. Nem akarok erőltetni semmit még van pár hónapom, csak remélem meglehet oldani az ilyesfajta problémát, vagy járt-e már valaki hasonló cipőben, esetleg valami tanácsot tud-e adni. a 3 kiscica közül, 2 fiú, 1 lány, az új kiscica szintén nőstény. Anya cica még szoptatja a 3 "kicsit", az új jövevényt is szagolgatta, nyalogatta egyszer meg megkapta, az udvariatlansága miatt.
2011. szept. 11. 13:55
 1/1 anonim válasza:
Nekünk is ugyanez volt. A kiscica nem szocializálódott, ezen csak az segít, ha összeereszted őket, máshogy nem megy. Idővel meg fogja tanulni hogy kell viselkedni.
2011. szept. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!