Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen száraz tápot adjak a...

Milyen száraz tápot adjak a macskámnak, melyik a legjobb és melyiket nem ajánljátok? Whiskas, darling, friskies stb.

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 17:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
A darling a legjobb macskatáp
2010. nov. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Ezek egyike sem jó táp.
2010. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
akkor mi a jó????
2010. nov. 22. 17:45
 4/19 anonim válasza:
47%
Ezek egyike sem nevezhető jó tápnak. A Royal Canin, Hill's, Iams, Acana, Orijen stb. a prémium tápok. De ezeknek az ára is sokszorosa az általad említettnek. Ja és nem kapod meg őket a sarki ABC-ben, csak speciális "macskaboltban", ahogy én hívom az ilyen üzleteket. :)
2010. nov. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha viszonylag olcsó tápot akarsz a macseknak venni, akkor Cat Chow-t vegyél.
2010. nov. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A purina one tápról mi a véleményetek??? egyébként köszönöm a válaszokat
2010. nov. 22. 18:14
 7/19 anonim ***** válasza:
Természetesen vannak királyi macskatápok, mint ahogyan embereknél is van osztriga és kaviár. De nem fog belebetegedni a macskád, ha "csak" Whiskast vagy Darlingot kap.. Legyen beoltva és kapjon megfelelő mennyiségű törődést, szeretetet, ez az ami számít. Ha gondolod, adhatsz neki táplálékkiegészítőként vitamint, immunerősítőt.. én legalábbis szoktam.
2010. nov. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen tápokban gondolkozol, akkor azt vedd figyelembe, hogy ne legyen színes. A Purina jobb ötlet mint az előbb felsoroltak.
2010. nov. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
És még annyit: amit meg is eszik a drágaság :)) Én úgy csinálom, hogy 4-5 félét veszek összekeverem és elbíbelődik a válogatással. Csak úgy csörög a tányér, ahogy kevergeti :))) Chat Chow-t pl. nem ette meg, az mindig ott maradt a végére.
2010. nov. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A cat chow kilója kb olyan árban van mint a friskes, és ezerszer jobb minőség. Az árról meg csak annyit, hogyha utána nézel, a prémium táppal nemhogy drágábban, olcsóbban jössz ki.

pl: whiskas alutasakosból egy cicának 3-4 zacskóra van szüksége egy nap, hogy minden tápanyag és vitamin a megfelelő mennyiségben jusson a szervezetébe. Egy zacskó kb 150 ft, tehát a napi etetési költség 450-600 ft-ra jön ki. Ez minden, csak nem olcsó...

Orijen prémium tápból a cica napi táplálékszükséglete kb 50 g. Kilóját én 1500ért veszem, magyarul a napi etetési költség kevesebb mint 100 ft... E mellé még ha kiraksz neki napközben valami olcsóbb tápot (ugyanis a macskák előtt mindig kell hogy legyen étel, más az emésztésük mint a kutyáknak) pl cat chow-t, plusz még alkalmanként tojással, tejföllel, tonhallal, főtt csirkehússal kényezteted, még mindig olcsóbban jössz ki, és a cicád is változatosan étkezik. Ráadásul ételt, és nem szinezéket,tartósítószert,meg gabonát...húsevő létére. Olvasd el hogy mekkora az általad felsorolt tápok hústartalma (megsúgom: 4%), és olvasd el hogy mennyi pl az Orijené (75%+ vitaminok, gyógynövények, stb)

2010. nov. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!