Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hazahoztunk egy cicát egy...

Hazahoztunk egy cicát egy ismerősünktől, akik minden féle maradékkal etették. Hihetetlenül büdös az ürüléke,5x büdösebb, mint a másik cicánké. folyt!?

Figyelt kérdés
Azt gondoltuk, hogy ha majd olyan kajával etetjük mint a másikat, akkor javul a helyzet, de 2 napja semmi változás. Mitől lehet ez? csak azért van mert még pici, esetleg még benne van az a kaja?
2010. nov. 22. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Javulni fog a helyzet. Mi is hasonlóképpen vagyunk, másfél hete van itt a cicó, modst már nem olyan bűzös a széklete, mint az első napokban volt. Szerintem az emésztésének is át kell állni és ki kell ürülni a belekből mindennek. Szóval: kitartás! Ja, és az első adagot a paplanomra rakta, mert nem tudott mit kezdeni a szilikonos alommal :)) Most már zeolitos van, azóta nincs gond.
2010. nov. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
persze modst helyett most
2010. nov. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen nemű a kiscica? Az én tapasztalatom hogy a kandúrok valamiért büdösebbet produkálnak mint a nőstények.

Milyen a cica széklete? Ha híg, ott baj lehet.

Milyen táppal etetitek jelenleg?

Mikor volt a cica féreghajtva?

A hirtelen ételváltás is okozhat emésztési rendellenességet. Lehet (sőt, valószínű) hogy a cica emésztőrendszere sajnos nincs hozzászokva a nagyobb mennyiségű fehérjéhez, ami a tápban van (és amire egyébként a szervezetének szüksége van!)

Szóval van itt pár kérdés.

2010. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A mi cicáink is javarészt házikosztot kapnak, adnám én a konzervet is neki ha kéne nekik és nem hihetetlenül büdös. Nem más a baj?
2010. nov. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

19:51-ös!


vigyázz a házikosszttal, mert a vitaminhiányból komoly problémák lehetnek (pl taurin!!!)

2010. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2 nap alatt ne várj semmit. Annyi idő alatt még ki se ürült rendesen a szervezetéből az előző étrendjéből maradt ennivaló. Ha 1 hét után nincs változás akkor aggódj.
2010. nov. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszi, de nem nyomhatom beléjük erőszakkal a konzervet, ha egyszer nem kell. Alutasakosat szoktak még kapni, azt van hogy elfogadják.
2010. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mostmár minden rendben van. :)

Az első válaszolónak mondanám: Az én kis drágám az első adagot az ölembe ürítette, ami méh nem volt a legszilárdabb...

Válaszolva a kérdésekre: A cicus nőstény, konzervvel illetve száraz táppal etetem, volt féreghajtva és már a széklete is szilárd.

Köszönöm a válaszokat!

2010. nov. 27. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!