Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor kutyám fél...

Berni pásztor kutyám fél éves, és hihetetlenül rosszul viselkedik. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Heti egyszer-kétszer tudom elvinni sétálni, egyébként hatalmas kertes házban élünk ahol mindig szabadon van. Elvileg ez egy kedves és nyugodt kutya fajta, ehhez képest ugrál az egész családra, ugat, még harap is lehet hogy játékból de egy ekkora kutyánál elég fájdalmas tud lenni. :) Mindent szétrág, megeszik és éjszaka olyan aktív hogy alig lehet tőle aludni. Azt sem lehet mondani hogy nem foglalkozunk vele, mert sokat szoktunk. Próbáltam nevelni de nem nagyon lehet, mit tehetek?
2011. szept. 10. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
akkor ezekszerint mégsem foglalkoztok vele eleget...meg kell nevelni,és nem lesz vele baj.nem lehet egy kutyát kib@szni a kertbe,és napi 2szer megsimizni..
2011. szept. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi a választ, de mint írtam foglalkozunk vele sokat. 2 kisebb testvérem van, akik egész nyáron végig vele voltak, de már szinte félnek tőle.

Sétáltatni csak én tudom ha otthon vagyok, egyedül édesapámmal "normális" valamennyire, gondolom őt fogadja el mint gazdája

2011. szept. 10. 12:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kutyád még kölyök, akinek a világ egy nagy játék. Mindenkivel játszik, tesztelgeti a határokat. Az, hogy nyugodt kutya, nem egy kölyökre értendő. Kölykök örökmozgók. A kutyádat neked kell nevelned, te vagy a gazdája. Most kell megfognod, mert később még úgy sem fog rád hallgatni. Ha nagyon nem boldogulsz, akkor kutyasuli! Az, hogy néha elviszed sétálni az kevés. Minden nap, rendszeres séta, rengeteg játék, rengeteg foglalkozás. Lényeg, hogy szellemileg és fizikailag is le kell fárasztanod.
2011. szept. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanítottátok neki, hogy a kisgyerekkel miként kell bánnia, vagy csak össze lettek eresztve a gyerekek a kutyával? Egy kölyök kutyánál a felnőttnek mindig ott kell lennie, ha gyerekekkel van. Csak így fogja a kutya megtanulni, miként viselkedjen, mi az, amit nem tehet meg.A gyerekek tudják, miként lehet bánni egy kutyával? A család minden tagjának egyformán kell a kutyával bánnia. Legyen az tiltás, vagy engedélyezett viselkedés.
2011. szept. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem olyan kicsik a gyerekek, és a helyzet sem olyan durva hogy rettegnének a kutyától, csak hát ugye nem is kis termetű kutyus és szerintem fajtájában is kiemelkedő nagyságú. Ott vagyunk amikor tudunk, de persze mindig nem lehet ott felnőtt, egyébként a gyerekekkel valamivel figyelmesebben viselkedik.

Utánaolvasok és határozottabban fogja nevelni a család összes tagja és figyelembe veszem hogy még kölyök köszi a válaszokat

2011. szept. 10. 13:47
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként imádnivaló kutyus, csak egy virgonc, ugrálós sunyi túl okos dög :)
2011. szept. 10. 13:50
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
"Sunyi" kutya nincs. Csak olyan, amelyik tökéletesen tudja, kivel, mit engedhet meg magának. Ha kitartóan , egyformán állítotok korlátokat, szabályokat neki,ahogy idősödik, egyre többet fogja betartani azokat. Kölyöknél még elfogadható, ha próbálkozik.Ezért kell megerősítésként százszor-ezerszer ugyanazt ismételni vele.
2011. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ha ugrál,ne engedjétek,vagy fogjátok meg a mancsát és tegyétek le a földre és menjetek el,vagy ha látod hogy ugrana nyomd le,vagy ha felugrik forduljatok el tőle és ne foglalkozzatok vele.egy idő után leszokik róla
2011. szept. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Ha ennyire tapasztalatlan vagy miért kellett pont egy ilyen kutya?Na de mind 1 ...Csak egy féle képpen lehet leszoktatni ugrálásról,harapásról. Ha csak azt látod hogy megpróbál harapni rögtön üsd szájba,ugrálásnál hátsójára!Egyépként teljesen természetes hogy ugrál és harap!Ami a sétát illeti legalább heti 5x kéne elvinned főleg hogy nagy energiaszükséglete van,PÁSZTOR kutya.
2011. szept. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Kölyök:D nekem nem volt nagy testű kutyám, de nagyon rosszak a kicsik is. ki fogja nőni
2011. szept. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!