Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy hónapig elveszett cicám...

Egy hónapig elveszett cicám előkerült és nagyon szomorúnak látszik, már nem játszik, folyton csak üldögél. Mi lehet vele?

Figyelt kérdés
Korábban egy nagyon boldog, hizelgő, játékos macsek volt, ide-oda ugrált, azonban egy hónappal ezelött kiszökött a lakásból. Amikor előkerült azonnal orvoshoz vittük ahol kapott féregtelenitőt és bolhairtót. Azóta folyamatosan azon vagyunk, hogy foglalkozzunk vele, hogy elfeledtessük a nehéz napjait odakinn, de ilyenkor mindig ül velünk egy kicsit majd elhuzódik és sokáig alszik. Csak néha tünik boldognak, amikor hazamegyünk örül és dörgölődzik. Eszik és iszik rendesen. Nem tudom mit lehetne még tenni érte?
2009. jan. 15. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el lesz még olyan ö, mint régen, képzeld nekem cicám 3 honapig nem volt itthon, kb 1 honapba került az hogy egyátalán álta a simogatást, gondolom volt valami rossz mig nem volt itthon, tehát én szerintem kitartás, szeretet meghozza hogy olyan legyen mint régenn, sok idö , de megéri szoritok hogy igy legyen!!
2009. jan. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Lehet hogy esetleg valami rosszat evett vagy elkapott valamit? Nem sérült esetleg meg valahol? De ha orvosnál volt gondolom észrevette volna, bár lehet jobban meg kellene nézni. Esetleg lány cica, lehet volt egy futó kalandja?:)....
2009. jan. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ha elvitted orvoshoz és mindent rendben talált akkor ne aggódj, már csak idő kérdése.


Nekem is kb. 3 hónapra tűnt el a cicám egyszer! Emlékszem aztán jöttem haza iskolából és az ajtó előtt ült. Sírtam, mikor megláttam :) nagyon nyávogott, bevittem a lakásba és adtam neki macskatápot. Azóta eltelt pár év, most sem olyan, mint azelőtt sokat változott a személyisége. De tudom, hogy már nem megy el ( azt se hiszem, hogy akkor direkt ment el, lehet valaki befogta vagy fogalmam sincs) és megint rendesen jön oda és ha csak meglát eldobja magát előttem a földön, hogy simogassam :) és sokkal jobban szeret, mint azelőtt. Persze az elején ő is tartózkodó volt, csak ült magának, és evett.

Kell neki egy kis idő, sokat beszélj hozzá, adj neki finomakat enni, és tejet is kapjon meg amiket szeret. Egy idő után meg fog nyugodni és majd simogatni is lehet rendesen, egyelőre másképp kell neki kimutatnod, hogy szereted.

2009. jan. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a válaszokat!
2009. jan. 15. 22:52
 5/12 A kérdező kommentje:
Fiu cicáról van szó és ivartalanitott, ugyhogy nem "azért" ment el :)
2009. jan. 15. 22:54
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Képzeld az én cicám, pont az ellenkezője lett, amikor elveszett, feköltöztünk lakásba, és gondoltam majd jobb lesz neki kertesben elevittem anyáékhoz, de onnan eltűnt, szörnyen szomorú voltam, és amúgyis nagyon hiányzott otthonról a cica. Többször hívtam, mikor eszembe jutott, hogy nincs is már velem. Egy hétre tűnt el, épp anyáélknéél voltam, amikor hugom hallotta, hogy nyávog egy cica az ablakban kinyitotta és a Mimike volt az :):):) !!! Hihetetlenül boldog voltam, egyből haza is vittem... És ő előtte egy szörnyen kényes macsek volt, most meg nem győz hízelegni, meg kedeskedni, és még mindig ilyen, pedig ennek már több mint két éve!! Ő is kan cica, és már hat éves. imádnivaló!

Örülj, hogy meg lett a cicád, hidd el rendbe fog jönni, csak bánjatok vele nagyon kedvesen!!!

2009. jan. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy rákapott a szép szabad életre, és már unatkozik a lakásban.
2009. jan. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem. Mert odakinn a 7 kiloját 3-ra cserélte. Nem hiszem, hogy olyan jól telt neki akárhol is volt.
2009. jan. 16. 15:44
 9/12 anonim ***** válasza:
Szió! Ugye nem nagy a pocija? Nézd meg, és ha lötyög a hasában vmi folyadékszerű azonnal vidd el orvoshoz!Lehet,hogy FIP betegséget kapott,amit más cicáktól elég könnyű elkapni. Sajna ez gyógyíthatatlan. :( Az én cicám is így viselkedett, majd lassan lesoványodott, étvágya hol volt,hol nem, de a kis hasa hatalmas volt.Remélem csak rosszkedvű a cicád, nem akarlak ijesztgetni, csak nem akarom,hogy úgy járj mint én!:(
2009. jan. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szombaton megint elvittük orvoshoz (ez alkalommal egy másik orvoshoz, mert az elözö nem igazán segitett sokat) és bizony sárgaságos a cica :( Most folyamatosan máj-erösitö gyógyszereket és injekciót is kap. A kritikus napok most következnek, ha keddig átvészeli, akkor meggyógyul. Most azon vagyunk, hogy állandóan felügyeljük és óránként adjuk a gyógyszereket. Szoritsatok nekünk, hogy meggyógyuljon!
2009. jan. 18. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!