Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden lakásban tartott...

Minden lakásban tartott macska széttépi a bútorokat?

Figyelt kérdés
volt egy cicám 14 évig, és bizony megjárta 3 kanapé, a függöny, és minden ami bőr. Akkor még nem tudtam, h. léteznek kaparófák. Szeretnék majd újból egy cicát, nagyon bírom őket, de félek, hogy a kaparófa ellenére is tönkreteszi majd a bútorokat, és ha én bizonytalan vagyok, hogy tudnám meggyőzni a páromat... Van valakinek ezzel kapcsolatban pozitív tapasztalata? Esetleg az ivartalanított cicusok nyugodtabbak?
2010. nov. 30. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Én csak az utolsó kérdésedre tudok válaszolni: az ivartalanított cicusok sem nyugodtabbak. Vagy csak az én macskám erős kivétel :)
2010. nov. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most komolyan, akinek 3 v.több macskája van, annak a lakása is úgy néz ki? :D Csak van rá valami megoldás!
2010. nov. 30. 14:07
 3/9 anonim válasza:

Az én macskám is ivartalanított. Nem használja a kaparófáját, hanem az egyszemélyes kanapé darabot :D De szerintem ha az elején rákoppintasz az orrára ha csinálná, akkor nevelhető. Én ezt nem tettem meg, mert viccesnek találtam még kiskoromban. :D


Szerintem csak egyengetni kell h mit szabad és mit nem. Figyelj oda az elején és akkor szerintem nem lesz belőle gond.

2010. nov. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én cicám az ágy sarkán próbálta ki egyszer kétszer. De erőteljesen rászóltam és elsicceltem onnét. Azóta csak a kaparófáját használja. :) Egyébként azt hallottam, hogy a macskamentával meg lehet tanítani a cicának, hogy hol élezze a körmét.
2010. nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem van két fiú kismacskám, elképesztő mit művelnek. Nevelem őket, de nem lehet olyan gyorsan rászólni, hogy egy szálat ki ne tépjen a függönyből. Az ágyunk szerencsére olyan anyagból van, hogy nagyon jól bírja a karmolást, semmi nem látszik meg rajta, a számítógépszék viszont bőrből van, hiába szólok rá, már ott van a körme nyoma. Én úgy fogom csinálni, hogy ezentúl ha veszek bútort, nagyon megnézem milyet veszek, macskaálló legyen :)

Albérletben lakunk, a függöny a tulajé, de már katasztrofálisan néz ki, szerencsére egy öreg függöny, nem fog érte szólni, de ha majd veszek sajátot biztos alaposan megnézem az anyagát.

És az enyéimnek is van kaparófájuk, azt "is" szokták használni :)

2010. nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem két cicám, és semmi nyoma a bútorokon. Pedig már velem vannak több min két éve. Ivartalanítottak. Kaparófát kaparnak.

A kaparással nem egyszerűen körmöt éleznek, hanem jelölnek is. Ezért gondolom valamennyire segít. Kaparófára egy kis macskamentával könnyen rá lehet szoktatni őket.

Egyedül a fotel és az ágy kárpitozott részeit szokták kaparni, de azokon meg van ágy takaró, így két év alatt sem esett bennük semmi kár.

2010. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk két ivartalanított kandúr cicánk van, most 7 hónaposak. Sajnos elég korán, 8 hetesen hozzánk kerültek menhelyről, mert anyukájukat valami roh*dék megölte.

Mi úgy csináltuk hogy akár hányszor láttuk hogy nem a kaparófát kaparják, rájuk szóltunk, felkaptuk őket, és odavittük a kaparófához, elkezdtük mi kapargatni, ők pedig leutánoztak. Ezt el kellett jópárszor játszani.

Jelenleg egyáltalán nem kaparnak a kaparófájukon kívül semmit, de persze a körmük beleakadhat néha valamibe, de az nem kaparás. Ennek ellenére azt mondom, ha nagyon félted a bútorokat, inkább ne tarts állatot, hisz amíg kicsik addig előfordul hogy bepisilnek, bekakilnak, akár épp rá a kanapéra, és bizony az is lehet hogy tényleg kispécizi majd valamelyik fotelt, és nem fogja érdekelni a kaparófa. Bármi előfordulhat, de nekem az a szeretet amit tőlük kapok, fontosabb mint bármeliyk bútordarab.

2010. nov. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és mindig megdícsértük őket amikor a kaparófát használták. Olyan aranyosak voltak, ahogy meghallották hogy "jajjj de ügyes cica vagy", egyre vadabbul kaparták, közben meg figyeltek minket, érették a megerősítést.
2010. nov. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez macskaegyéniségtől függő. A szomszédunk macskája ivartalanított kandúr, és úgy közlekedik a függönyön, mint a padlón, a mienk meg nyugodtabb természetű, életében függönyre nem mászott. Mostanában a lakás előtti lábtörlőt használja karom tisztításra, de van amikor a fogával manikűrözi magát (csak úgy ropognak a körmei a foga alatt).


Ettől függetlenül, a tapétát egy-két helyen kikezdte. Talán a mi bűnünk is, mert a bútorkárpittól ugyan tiltottuk, de a falra ugrálást nem szankcionáltuk következetesen. Sőt, néha azt játszottuk vele, hogy milyen magasra tud felugrani a falra a kezünkért.

2010. dec. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!