Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi kell ahhoz, hogy otthon...

Mi kell ahhoz, hogy otthon tenyészthessek cicákat, persze a cicákon kívül? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
kb 1 év múlva szeretnék elkezdeni brit rövidszőrű cicákat tenyészteni.Kell hozzá vállalkozói? És az mindegy ,hogy milyen színü macskákat pároztatok? Úgy értem,lehet-e krém színnű pl vörössel,vagy szürkével.Előre is köszi a segítséget...
2010. dec. 1. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
tejóisten, ha így állsz hozzá, nem lesz belőled tenyésztő csak egy újabb szaporító
2010. dec. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Elso korben, szokj ra arra, hogy kiallitasokra jarsz, es beszelgetsz tenyesztokkel.

Masodik korben, arra, hogy olvasol szakirodalmat.

Es legutolso sorban, dontsd el, hogy "ez neked miert jo?" Elmondom, anyagilag nem akkora nagy durranas, kiveve, ha a penzert csinalod, de akkor sz@rd le magasrol a dolgokat, csak arra figyelj, hogy kulonbozo nemu allatokat engedj ossze. *Ironia*

2010. dec. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ellőszőr is engedély
2010. dec. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"És az mindegy ,hogy milyen színü macskákat pároztatok? Úgy értem,lehet-e krém színnű pl vörössel,vagy szürkével"


OMG... Előbb talán tanulni kéne, szakirodalmat olvasni, genetikát tanulni, stb,stb. Hány éves vagy te úr isten? Tudod te mennyibe kerül egyébként egy tenyészállat?

2010. dec. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem értem ,hogy miért kell ilyen stílusban lereagálni valamit.Én sem innen akartam ezt elkezdeni.Csak gondoltam hátha van valakinek ilyen irányú tapasztalata.Inkább én kérdezhetném,hogy hány évesek vagytok,alap intelligencia,hogy ha valaki normálisan kérdez,akkor normálisan válaszolunk.....És nem tudom miért lennék csak egy újabb szaporító?Nem tudom mi a bajod a hozzáállásommal,csak feltettem egy kérdést.Inkább nézz tükörbe...Normásis,intelligens emberek válaszát várom,akik nem lehordanak,hanem segítenek.De már látom,hogy ez az oldal csak arról szól,hogy ki hogyan tud köpködni a másikra.Pedig itt nem ez a lényeg.De ti tudjátok.Amúgy meg tanultam anatómiát is meg genetikát is,és 8 macskánk van otthon,valami fogalmam csak lehet róluk szerintem!!!!!Nem kioktatásért tttem fel a kérdésemet,úgy látszik ez nem jutott el az agyatokig!!!
2010. dec. 2. 08:01
 6/11 anonim ***** válasza:

Miert van az, hogyha nem azt a valaszt kapjak egyesek, amit varnak, akkor egybol a valaszadok a genyok?

Figyelj, ha tanultal genetikat, akkor nem kerdezel ekkora hulyeseget ,hogy "mindegy a szin?"

De elarulok egy titkot. Hulyeseg brit rovidet szaporitani, mert nem keresel vele eleget. Hameg tenyeszteni akarod, akkor az rengeteg melo. Tudod, kiallitas, szervezes, minden macera.

Szaporits Maine coon-t, most az a divat. Es meg meg is veszik a "maine coon" formaju cicakat relativ dragan. Es meg azzal sem kell torodod, hogy "Kiallitasi minoseg legyen..." *ironia*

2010. dec. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem az a baj,hogy negatív választ kaptam. STÍLUS!!!!ÉRTED???Én britet fogok tenyészteni,mert én szeretem ezt a fajtát.És te ne azzal foglalkozz,hogy nekem az mennyi munkámba meg pénzembe fog kerülni,mert semmi közöd hozzá.És egyébként GENETIKA,meg anatómia.Van azért különbség ember és állat között.De mind1.Úgy látszik,itt csak úgy tudnak az emberek válaszolni,hogy a másiknak kinyílik a bicska a zsebében,mert BUNKÓK az emberek!!!!!!!!És nyílván veszek hozzá könyveket,meg utána nézek.De bíztam benne,hogy itt is kapok egy kis segítséget.De úgy látom hiába.Ez a magyar mentalitás.Ilyen a magyarok többsége,és ti is ide tartoztok mind.Ha itt segítek valakinek,akkor azt normális hangnemben teszem,adtam már negatív választ én is.De nekem volt gyerekszobám és tudom hol a határ...Nem úgy mint egyesek...ÉLs itt le is zárnám részemről a beszélgetést...
2010. dec. 3. 07:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Gratulalok. :) Tenyleg sok hasznos es elegans stilusjegyet tanitottal. Egyebbkent a gond nem az, hogy volt gyerekszobad, hanem az, hogy meg mindig van.
2010. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mekkorát tévedsz ...Ne röhögtess. :):):) Én már rég kinőttem belőle,neked meg sosem volt ezek szerint.További jó köpködést itt a Gyakori kérdések.hu-n....
2010. dec. 4. 12:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne sértődj meg, Kérdező!

A válaszadók úgy gondolják, hogy ha téged komolyan érdekel a tenyésztés, akkor nem itt fogod elkezdeni az érdeklődést, mert itt a tizenkét éves kislányoktól kezdve mindenki "szakért".

Hasznos tanács volt, hogy járj kiállításra és próbálj megismerkedni tenyésztőkkel. Van olyan, aki segítőkész: így kezdtem el én is szibériai cicákkal foglalkozni. Nem tenyészteni! Csak tartani őket, és odaadni pároztatásra, ha igazi tenyésztő kérte. (Nagyon pedigrés állatok voltak.)

Egy tenyésztő nem hip-hop lesz valaki, hidd el. Az "ÉN BRITEKET AKAROK TENYÉSZTENI" hozzáállás nem szerencsés. Előbb sokat kell tanulni, hogy valóban elismert kenneled legyen. Ha nem ez a sorrend, akkor valóban csak szaporító leszel, akinek persze lesznek szép cicái, de az nem feltétlenül segíti a fajta megőrzését, fejlesztését. Mert elsősorban ez a célja egy igazi tenyésztőnek.

Jó, ha megtalálod a kapcsolatot valamelyik macskás szövetséggel, ők is tudnak segíteni szakirodalommal, ismeretségekkel. És a kérdéseidre is megadják a pontos, autentikus választ.

Most csak a saját döntéseden múlik, hogy megéri-e neked ezt a sok fáradságot az egész. Ha nem vagy hajlandó másoktól vagy szakirodalomból tanulni, akkor mindenkinek jobb lenne, ha nem is kezdenéd el!

Remélem rám nem sértődsz meg, mert a jószándék vezérelt. Ha meg igen, akkor kár érted.

2010. dec. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!