Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyakran fürdethetem a...

Milyen gyakran fürdethetem a benti cicát?

Figyelt kérdés
Van egy macskám,az érdekelne, hogy milyen gyakran lehet egy macskát fürdetni! Egy szobacicáról van szó!
2010. dec. 4. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Az énmacskám 10éves, és soha nem lett megfürdetve. A szőre mégis puha és semmi baja nincs.
2010. dec. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A cica egész nap tisztálkodik, nem kell fürdetni.

Ha meg valami beletapadt a szőrébe azt kézzel vagy kefével kell kiszedni.

Vagy esetleg a szárazsampon.

Ha beletennéd a kádba szerintem eléggé berágna...

2010. dec. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Utálják, ha fürdetik őket, de néha nem ért.
2010. dec. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem kinti-benti cicám van, időjárástól függ, h épp hol alszik.

Szoktam fürdetni, mikor már nagyon büdös.

A legegyszerűbb, ha egy vödörbe teszel melegvizet, elkeversz benne cicasampont (a panzi márkájú nagyon jó bolhairtós) és nyakig beleteszed a cicát. Durvának tűnik, de biztonságosabb, mint kádban zuhannyal fürdetni.persze a sampon után kell egy alapos öblítés, majd törölközővel alaposan töröld meg, de a hajszárító nem jó ötlet, mert nem szeretik.

Lehet, hogy meg fog sértődni a cicád, de azért nem árt nekik egy fürdés kéthavonta, esetleg évszakonként. Főleg akkor jó, mikor nagyon vedlik, mert sok szőr kijön fürdésnél.

Állatorvost is megkérdeztem erről, azt mondta, hogy a fürdés jót tesz a cicáknak, de ne túl gyakran, és meleg helyen legyen, amíg megszárad.

2010. dec. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell a macskát fürdetni.

Nekünk is benti a cicánk, 3 éves. Soha nincs szaga és gyönyörű a bundája.

2010. dec. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 1,5 és egy 2,5 éves szobacicám.

Az idősebbet még sosen fürdettem, a kicsit meg csak egyszer 6 hetesen, amikor hozzámkerült, mert utcáról lett összeszedve, ezért koszos és bolhás volt. Mindketten gyönyörűek, tiszták és illatosak. :) Nem lesz bajuk tőle ha néha megfürdeted, csak tök felesleges, neked is nagy macera, a cicák meg gyűlölik.

2010. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A benti cicát csak 1x kell megfürdetni,utána úgyis tiszta marad,hisz bent van,így nem kell fürdetni,a kintit is csak akkor,ha már rohadt piszkos.A fürdés csak szenvedést okoz neki.
2010. dec. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
nem kell fürdetni :) a cicák tényleg folyamatosan tisztítják magukat,és meglepő de egy cica szőre akkor szép fényes és puha,ha nem fürdetjük hanem hagyjuk,hogy magát tisztítsa! fürdetni csak akkor kell,ha tényleg nagyon-nagyon piszkos és sehogy se jön le róla a piszok,de egyébként ilyen soha ne jusson eszedbe!
2010. dec. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ha szoba cica havi 1x.Az én macskáim kinti-bentik és havi 2x fürdetjük őket.De egyébként rá van írva a macskasamponra. És CSAK MACSKÁKNAK KÉSZÜLT SAMPONNAL FÜRDESD!Mert az embereknek készült készítményektől elveszítheti a szőre a csillogását de ez még a legkisebb "mellékhatás".
2010. dec. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

például az én cicám mikor fürödtem odajött a kádhoz és belemászott...tudom röhejesnek hangzik de ez így van...:)

meg mosogattam és az öblögető vízbe beleállt nyakig szóval ezt macskája válogatja hogy szereti-e a vizet vagy sem...xD

az én macskám imádja a vizet,szeret fürdeni meg nyúlkál a ideg vízbe...xD

2010. dec. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!