Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran fürdethetem...

Milyen gyakran fürdethetem meg a kutyát?

Figyelt kérdés
12 hetes kiskutyámat most szeretném másodszor megfürdetni, lehet vagy mit tanácsoltok mit tegyek? Amikor elhoztuk 8 hetesen belehempergett a pisibe ezért muszály volt a fürcsi, mert 1 nap után elviselhetetlen volt a szaga. Most meg a kakiba ült bele reggel. Akkor természetesen lemostam de azért mág maradt benne szerintem mert a szaga már tényleg gyomorforgató. Van kutyasamponom kölyök kutyiknak, ha a fürdetővízbe teszek egy keveset akkor az úgy jó?Tudom ennyi idősen még nem szabadna fürdetni, hogy a megfelelő szőr alakuljon ki neki meg a bőr védettsége, de akkor is ez már ELVISELHETETLEN:((((Segítsetek. (Si-curól van szó)
2009. ápr. 27. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Szia, én nyáron havonta-kéthavonta fürdetem, mert lakásban tartjuk. Lehet, hogy nem ez van a nagykönyvben megírva, de szép fényes a szőre és nem látok a bőrén sem elváltozást emiatt. Télen csak a lábát mosom séta után, illetve akkor, ha ő is belefekszik valami nem túl illatosba. :-)
2009. ápr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Szia! Mi kb. 4-5 hetente szoktuk, de ha úgy hozza a szükség (mint pl tegnap este 11-kor), akkor gyakrabban. Múlt héten lett fürdetve, kb szerdán, de este úgy jött be, hogy erős "dögszag" terjengett körülötte. Gyorsan megfürdettem, mert így nem bírtuk volna a szagot elviselni.
2009. ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nyugodtan megfürdetheted, ennyitől még semmi baja nem lesz a szőrének, ha megfelelő samponnal csináljátok.
2009. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetekben lehet többször is fürdetni, persze. Azonban max havonta szabad(na) fürdetni. Nálunk is lakásban vannak a kutyák, de csak 3havonta vannak fürdetve. Így sincs szaguk!! Viszont hetente 2alkalommal fésülöm őket. Ez is sok koszt kihoz a bundájukból. Séta után ha sáros a lábuk bele teszem őket a kádba és csak ott mosom le őket tiszta vízzel, sampon nélkül, ahol sárosak. Felesleges ilyenkor az egész kutyát "megmosni". :D

Ne a fürdővízbe tedd a sampont, hanem először nedvesítsd be a kutya szőrét, majd az (előre kikészített) edénykébe/dobozba vízzel hígított sampont finoman dörzsölgesd be a kutya szőrébe. Kicsit masszírozd be, és alaposan öblítsd ki. Egy alapos törölközős szárítás után jöhet a hajszárító, ami alatt egy kefe segítségével szépen meg lehet szárítani a szőrt!

2009. ápr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Évente néhányszor lehet csak fürdetni, én kb. 4X szoktam rendesen, és ha nagyon büdös akkor a szőrének a felületét(!) letörlöm samponos rongyal és leöblítem vízzel. A te esetedben más a helyzet, ha elkerülhetetlen akkor fürdesd meg nyugodtan, bár én csak azon a felületen tenném ahol magtörtént a baj.
2009. ápr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon szükséges, csak akkor fürdesd. Évente háromszor szoktam az enyémeket, és nincs rossz szaguk. Ha hempereg valamiben, csak azt a részt tisztítsd meg. Vannak jó minőségű szárazsamponok is, nekem bevált. És a hintőpor fésüléskor (jó illata van, heteken át).
2009. ápr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, sokat segítettetek! Tegnap este megfürdettük, csak a hátsó részét külön tálkába kirakott samponos vízzel. Rá is fért szegénykémre, mert sajnos az ollót is használnunk kellett voltak olyan részek ahol nem jött ki a kaki:( De túléltük:)

Még egysze köszi!

2009. ápr. 28. 08:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A hintőport nem ajánlom. Lány vagyok és régebben használtam a hajamra, viszketett tőle a fejbőröm. Elég nehéz, nem levegőzik tőle a szőrös/hajas felület. A szárazsampon viszont jó megoldás, kaolin és kukorcaliszt van csak benne, könnyű és jó az illata.
2009. ápr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A hintőpor nyugodtan használható kutyáknál kozmetikázáshoz! Collie-sok rendszeresen használják én úgy tudom. Főleg a fehér szőr "kifehérítésére" használják, valamint jó illatot is ad a bundának. Be kell vele szórni a kutyát, majd bele kell dörzsölni a bundájába. Ezután jó alaposan ki kell fésülni, esetleg hajszárítóval ki lehet fújatni a felesleget, mert ha marad a bundájában a hintőporból, akkor attól viszketni fog a bőre.
2009. ápr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!