Kezdőoldal » Állatok » Macskák » November 28-án hoztunk el egy...

November 28-án hoztunk el egy sziámi kiscicát aki "elméletileg szobatiszta". Most 8 hetes. Bepisil és bekakil az ágyba. Néha megy az alomba is. Már azt látom, hogy természetesnek veszi, hogy a takaróra pisil. Ötletek, hogy mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 00:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amikor látod, hogy készülődik, /elkezd körbe-körbe forogni/azonnal tedd őt az alomba, és ha elvégzi ott a dolgát, símogasd és dícsérd meg.
2010. dec. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

Vegyél eukaliptusz illóolajat, és csepegtesd a takaróra. Utálni fogja. Őrölt borsot is szórhatsz az ágyadra, persze csak ha téged nem fog zavarni alvás közben.


Ha meglátod, hogy éppen odapisil valahová, azonnal megfogni, és rárakni az alomra.


Orrát beledörgölni a kakiba és a pisibe, hangos fuj-fujj-rossz-macska! ordítás közepette. Rögtön utána az alomra tenni.


Ha látod, hogy éppen az alomra piszkít, lágy, puha megnyugtató hangon valami kedveskedő dolgot mondani neki. Jó cica, vagy valami ilyesmit.



Persze egy kisgyerek is bepisilős lesz, ha ovis korában elszakítják az anyukájától, szóval ne légy nagyon agresszív vele.

2010. dec. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az előzőekben jó tanácsokat kaptál, kivéve az orrát a piszkába dörzsölést. Azt ne tedd!!!
2010. dec. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson beledörgölni az orrát a piszkába és üvöltözni vele! Fogalma se lesz róla, miért teszed, csak annyit érsz el vele, hogy legközelebb elbújik valamilyen zúgba, s oda csinál! Évek hosszú során több sziámi (és más fajta) macskát is neveltem, nálam egy módszer, ha furának is hangzik, előbb-utóbb bevált:

-kilesni, mikor "készülődik", beletenni az alomba, finoman megfogni a két első mancsát, s váltott kaparó mozdulatokat,olyanokat, mint amiket a macskák csinálnak, amikor betakarják a piszkukat, "gyakoroltatni" vele, majd (főleg ha sikerült, de mindenképp!), ahogy az előző irta, megsimogatni és megdícsérni.

2010. dec. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem sziámi keverék cicám van, de ő első perctől kezdve almot használt, pedig mielőtt megkaptam kinti cica volt és almot képen sem látott...ennek ellenére, ha egyedül hagytuk, bosszúból mindig a szobába piszkított. (szerencsére linóleumra) Azt mondta az állatorvos, hogy a sziámik ilyen sértődékenyek, ez előfordul, büntetni érte nem szabad.

Aztán mikor nyár volt kint volt a cica szinteegész nap az udvaron, és rájött, hogy jobb oda, mint az alomba, így azt már nem is használta(a szobába sem piszkított), hanem mindig jelez, ha ki akar menni...vagy kiengedi magát.rájött hogy működik a kilincs...de a kulcsot is piszkálja, ha be van zárva az ajtó, csak elfordítani szerencsére nem tudja.

2010. dec. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jesszus miért lett ilyen korán elválasztva az anyjától? :S
2010. dec. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Akkor az eukaliptusz befog válni? Lehet, hogy én tudom rosszul, de 6 hetes kortól el lehet hozni a kiscicákat.

Egyébként semmi baja nincsen, csak az alom használattal van probléma....és a bolhákkal sajnos :(

2010. dec. 6. 15:14
 8/13 anonim ***** válasza:

6 hetes kortól??? Hát kérdező, van egy rossz hírem, ezt csúnyán megszívtátok, nem kellett volna a kiscica árán spórolni, belefutottatok egy szaporítóba, az ilyen nem tenyésztő, nem törődik a macskákkal, csak azzal hogy minnél előbb minnél több pénze legyen belőle, nem ért a tenyésztéshez, csak pároztatja megállás nélkül a macskáit, remélem nincs rejtett genetikai problémája a kicsinek

. Gondolom törzskönyvet se kaptatok hozzá... Nem akarlak kioktatni, de mielőtt macskatartásra adtatok a fejeteket, nem ártott volna elolvasni pár szakkönyvet, hogy legalább az alapvető dolgokkal tisztába legyetek. Ha akkor nem tettétek meg, most sürgősen tegyétewk, hisz egy ÉLETÉRT feleltek.

Ilyen pici babának még az anyja mellett lett volna a helye, még szopnia kéne. Ilyen korban még az emésztőrendszerük is fejletlen, nem tudják normálisan megemészteni a legtöbb kaját, speciális táp kell nekik (pl.: Royal Canin babycatje nálunk nagyon bevált ilyen korú cicáknál) Legyél vele nagyon türelmes, és adj neki sok szeretetet. Csak annyi időre hagyd egyedül amennyire feltétlenül muszáj! Az alomproblémáról annyit, ha meglátod hogy wczni készül, kapd fel és rakd az alomra. Szegény kiscica:(

2010. dec. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Eddig 30 sziámit neveltem fel törzskönyvvel...úgy gondolom értek a macska neveléshez, mert soha semmi bajuk, problémájuk nem volt, engem az alomprobléma zavar mert eddig soha nem történt velem ilyen. Ha valakinek van még tippje az alomra szoktatással kapcsolatban várom az ötleteket :D
2010. dec. 6. 18:03
 10/13 anonim ***** válasza:
30 macskát felneveltél és azzal nem vagy tisztában hogy 6 hetes macskát nem szabad elválasztani? Hát akkor valami komoly probléma van a fejeddel kérdező...Akkor neveltél fel te 30 macskát, amikor én 30 pingvint...
2010. dec. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!