Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hatékony bolha- és kullancsirtó?

Hatékony bolha- és kullancsirtó?

Figyelt kérdés
Erdő közelében élünk, és a macskáim a bolhairtóhasználat ellenére bolhásak, sőt, az egyiknek a fejéből még tegnap (!) is óriási kullancsot húztam ki. Mit ajánlotok, mert ebből elegem van, undorodom tőlük néha. A nyakörv felejtős, nem akarom, hogy fennakadjanak valahol. Előre köszi. (Ja, és érdekel, mennyi, hol lehet kapni, meddig jó.)
2010. dec. 6. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:

A kisállatboltban lehet kapni Piretrin port(olyan mint a hintőpor kb.300ft és a kutyákra is kiváló) amivel három kezeléssel abszolút bolhamentes lessz a cicád!

Sajnos a kullancs ellen csak az a hatásos ha gyakran átnézed a bundáját és kiszeded belőle egy erősebb csipesszel.Nagyon kicsi az esélye hogy a kullancstól lessz valami baja--de nem kizárt.Nem sokat tudsz tenni ellenük!

2010. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a por semmire sem jó sajnos:( 3 cicánk van jó minőségű bolhaporral próbálkoztunk először, semmit sem ér. Pedig az előírásnak megfelelően alkalmaztuk!


Ez annál inkább, mi erre esküszünk: [link]


a kullancs ellen, csak annyit tudok mondani, hogy már van bolha-és kullancs elleni nyakörv.

de a nyakörv csak megelőzés céljából jó, szóval előtte a bolha problémát meg kell szüntetni, utána adni rá a nyakörvet. 2-3 hetet várva a csepegtető után!


22L

2010. dec. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vikicca8 válasza:
Szerintem próbáld meg, a stronghold nevű bolha és kullancsirtót..Sajnos most az én kiskutyám is (Havanese) bolhás,és egyszerüen nem tudom belöle kiírtani... Kapott 2szer frontline-t mindenféle porokat, és egyéb ilyen dolgokat,de egyik sem hatott. Én utánaolvastam és állítólag most ez a legjobb :) Én is kipróbálom holnap. nagyon remélem, hogy tényleg hatni fog :))
2010. dec. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Frontline nekünk sem használ már, minden hónapban azt csepegtettem rá, de nem hatásos többé. Ajánlom az Advantage cseppeket, ugyanannyi kb mint a Frontline, nem akarok tippelni, mert külföldön lakom és nem tudom otthon mennyi, de szerintem egy pipetta 2000 körül lehet. Általában 1 hónapig hatásos egy pipetta.
2010. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is a Strongholdot ajánlom, állatorvosi boltokban lehet kapni, én egy állatpatikában vettem. Kullancs nem fenyegeti a cicámat, bolha ellen nagyon hatásos.
2010. dec. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen is van!

Fypryst cseppet tettem a macskára és nyolcadik napja vergődik kínjában tőle. Persze össze szarja az egész lakást és vergődés közben behugyozik kínjában... Hajrá használjátok ti is ha kedvetek támadna.. Nem biztos hogy túléli. Ha mégis akkor csak annak köszönhető hogy 24 órában nővérkeként ápolom mint egy elfekvő beteget... szar, húgy hányás, ordítás a kíntól, kosz bűz, legyek napi kétszer fürdetem és fecskendővel etetem és itatom. milyen zseniális ötlet ez hogy a macskát megmérzegezni és ha ezt a mérgezett vért issza a bolha akkor majd a bolha is megdöglik 3 hétig..??

2015. jún. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Remek !! Hát mit kívánhatnék még?

2015. jún. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!