Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ivartalanítás módszerei...

Macska ivartalanítás módszerei? Leginkább szakemberek, állatorvosok válaszát várnám.

Figyelt kérdés

Nem értek ezekhez a dolgokhoz, lehet, csak ezért meglepő. Néhány napja láttam valamelyik állatos csatornán egy nőstény macska ivartalanítását. Valami fejlődő országban történt, csak odakapcsoltam, nem tudom a részleteket.

Hogy a lényegre szorítkozzak, felvágták a macskát, és a petevezetékére rászorítottak egy barkácsboltokban kapható műanyag kábel kötegelőt.

A kérdésem: Csak laikusként érzem ezt brutális beavatkozásnak, és ha steril (?...szabad ég alatt csinálták) körülmények vannak akkor nincs reális veszély, vagy jogos a döbbenetem?


2010. dec. 12. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak laikuskét érzed... Igaz, a kábelkötegelő cseppet sem ideális választás, és a sterilitás is fontos lenne. De most egy fejlődő országról beszélünk, ahol még embernek sincs steril műtő és megfelelő eszközök, ilyen körülmények között igen jó eredmény, hogy egyáltalán ivartalanítanak.
2010. dec. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miert pont muanyag kabel kotegelot? Ugyertem hogy hamar feldaraboljak, akkor miert nem tudjak rendesen kipakolni?

Akarhogy is, amit leirtal, elegge mesze van a szabvany, illetve az idealis megoldastol. Akar steril, akar nem.

Enszerintem jogos a dobbeneted.

(Fejlodo orszag, blah... Reszemrol van tudomasom vodka + borotvapenge + betadin + kandurmacska kombinaciorol is, olyan orszagban, ami alitolag mar "fejlett". Csak mert az allatorvos draga, es "ugyis kiheveri". Namindegy, csak nem kell nekem messze menni, hogy komolyan megdobbenjek..." )

2010. dec. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát elég durván hangzik! :S

Nálunk így csinálják:

[link]

Képek is vannak!

Szegény cicusom szerdán esik át rajta.

2010. dec. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:14


Nem "darabolták fel". Gondolom pont azért hasznéltak ilyen kötegelőt. Rengeteg kutyát, macskát ivartalanítottak minden nap. Szinte mint a szalag munkások. Kb. 1,5 cm-es vágást csináltak, (nem láttam, hogy előtte borotváltak volna) kicsit kihúzták a petevezetéket, rászorították azt a műanyag sz@rt, levágták a fölösleget, és kész. Gondolom azért ilyet használnak, mert olcsó, tartós, erős, nem csúszkál... végülis ha műszaki szemmel nézem, logikus, de azért ijött a szemem a döbbenettől, mint az éticsigának.


Egyébként nagyon rossz emlékei vannak ezzel kapcsolatba. Együtt nőttem fe egy kutyával, akit idősebb korában ivartalanítottak (szuka) elvileg nem ilyen kontár módon, hanem ahogy kell. Szövődmények sora lépett fel, 1 hónap múlva meghalt. Még most is majdnem elsírom magam, pedig ennek 20 éve.

2010. dec. 12. 13:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt nem tom ki hogy milyen módszerrel operál.


De azt tudom hogy több fajta madzagot használnak műtétnél.

Belül általában felszívódó fonalat használnak. Külső varatoknál meg nem felszívódó ,damilt". Több féle méretűek, attól függ mit akar varrni. A külső varatot max két hét múlva eltávolítják. A belső meg magától felszívódik.

Szerintem ha belülre nem steril fonalat alkalmaznának akkor rövid időn belül elpusztulna a beteg. De akkor meg mi értelme eleve felvágni, ,pö...ni" vele.

Üzleti szemmel nézve meg: ha elpusztul, akkor egyel kevesebb páciens, annál kevesebb bevétel. Ha új makkát szerez a gazda akkor meg nem valószínű hogy ugyan ahhoz megy vissza, mert nem bízik meg.

A kutyánál aki az ismidé volt, szerintem ott kontárkodhattak valamit. Elég ha a hashártyát nem varrja oda a hasfalhoz. Kap egy szép hashártya gyulladást...

2010. dec. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amit láttál, csak sterilizálás volt.A macska ivarzott, de nem termékenyült.Ahogy leírtad, nagyüzemi módon csinálták. Így ez a megoldás gyorsabb, mint egy teljes kipakolás.A cicák pedig nem szaporodtak tovább ezerszámra.Még mindig humánusabb, mint a felesleget megmérgezni.
2010. dec. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak az a cica van ivartalanitva akinek a méhét és a petfészkeit is eltávolitják.Ha csak a petefészkét kőtik el az csak sterilizálva van, és életében akár idősebb korában is gyulladás, rák, emlő gyulladás léphet fel, sajnos ugy duplán kell müteni, ami dupla költséget jelent. Találni kell megfelelő állatorvost, aki modern felfogásban dolgozik.
2023. máj. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!