Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem ehetnek nyers húst?

Miért nem ehetnek nyers húst?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom,olvasom hogy a cicák, kutyák nem ehetik nyersen a húst.

Pedig elvégre vadászó állatokról van szó, nem hiszem hogy amit fognak verbet, egeret stb. egy grillparty keretében megsütik.


2010. dec. 12. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, helyesen ez úgy szólna, hogy nem javasolt nekik nyers húst adni, mert fizikai akadálya nyilván nincs annak, hogy egyenek, csak pl nagyobb eséllyel kap el korokozót, férget stb.
2010. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Közel 30 éve etetem többek közt nyers hússal kutyáimat, macskákat. Jónéhány állatom volt, van, voltak is velük néha problémák, volt köztük kimondottan betegségre hajlamos is, volt, amelyik komoly műtéten esett át.

Igaz, legtöbbször azért egészségesek voltak, szerencsére.

Viszont SOHA!!! a nyers étel miatt egyiknek sem volt semmilyen baja!

Ősszel, mikor a rágcsálók behúzódnak a hideg elől, sok helyen mérgeket raknak le, szerintem valamelyik szomszédomban is ez történt régebben. Az egyik macskánk levadászhatott egy mérgezett egeret, az nagyon rosszul lett tőle, de felépült. Ez az egy eset volt, ami ezzel kapcsolatban van, de ez sem az általad gondolt nyershús etetéstől volt.

2010. dec. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Disznóhúst azért tilos adni, mert Aujeszky-kórral fertőzött lehet, ez álveszettséget okoz, gyógyíthatatlan. A marhahúsról kérdeztem az állatorvosunkat, nem javasolta. A cicák számára túl rostos és véres, nehezen emésztik meg. Mesélte, hogy csinált már gyomormetszést olyan cicánál, akiben összeállt gombóccá a nyers marhahús. Azóta nem merek adni. Persze, akinek eddig nem volt problémája, az ajánlja a nyershúst, de a népi mondás is úgy szól: Addig nincs gond, amíg nincs......
2010. dec. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én fél éve etetem nyerssel a macskámat, egyelőre semmi hátrányát nem látom, azon kívül, hogy macerásabb (elkészítés, tárolás, felmelegítés, stb.).


Előnye? Per pillanat csak annyi, hogy kevesebbet termel az alomba.

Hosszabb távon fog kiderülni, hogy tényleg elkerül-e így olyan "civilizációs betegségeket", amik a tápos macskák között dúlnak (IBD, diabetes, fogkő, stb.), és hogy cserébe nem "nyer-e" valami mást. Húsevőként jó esélye van, hogy csak nyer a váltással.


Viszont vagy teljes prédaállatot kell vele etetni, vagy összetett nyershúsos menüt, különben nem lesz tápanyagokban kiegyensúlyozott a tápláléka.

2010. dec. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jut eszembe: a tápos időkben bőrproblémái voltak a macseknak, a legsúlyosabb közvetlenül a nyersre váltás előtt (elől a nyaka egy merő véres seb volt már).

Nem egyértelmű, hogy ez az orvosi kezeléstől jött helyre, mert egyrészt több mint egy hónapig a kezelés ellenére csak rosszabbodott, másrészt a labor vizsgálat semmilyen kórokozó túlzott jelenlétét nem mutatta ki. Szóval afelé hajlok, hogy a gyógyulása a nyers menüre váltásnak köszönhető. Meg az is, hogy azóta nem volt bőrproblémája, holott addig átlag 3 havonta jött egy újabb folt rajta valahol.

2010. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18:22-nek: kicsit konkrétabban írnál arról, mit jelent a "nyers hús"? Milyen fajtákat és hogyan adod neki? Teljesen nyersen vagy leforrázva vagy megpárolva?
2010. dec. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyersen adom, forrázás nélkül, viszont mélyfagyasztás után (féreg prevenció).

De nem csak húst, hanem darált csontot és belsőséget, tojás sárgáját, és kiegészítő vitaminokat is, a megfelelő arányban, egy interneten talált recept alapján (feline-nutrition.org).

2010. dec. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
61%
Szerintem semmi baj nincs a nyers hússal. Mi néha teljesen nyersen adunk husi cafatokat a cicánnak, és semmi baja nincs tőle, sőt, sokkal fényesebb a szőre...
2010. dec. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!