Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy macska...

Mennyibe kerül egy macska megműtése?

Figyelt kérdés

Történt, hogy nem rég születtek kismacskák. Ebből az egyiket meghagytuk volna magunknak, de ellopták. 2 héttel rá visszakaptuk, de akkor láttok, hogy a jobb első lábára "sántít".

Elvittük ide a falubéli állatorvoshoz és ő azt állapította meg, hogy eltört neki a válla és ez magától nem fog begyógyulni, mert ehhez műtét kell, de ő meg nem vállalja.

Kérdés: Mennyibe kerülne egy ilyen műtét? Mert mégis csak jobb lenne neki, ha normálisan tudna járni. Mondjuk az állatorvos azt is elmondta, hogy így is letudná élni az életét mindenféle különösebb probléma nélkül.


2010. dec. 13. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Merrefelé van az a falu? A szomszéd városban keress egy állatorvost a neten, hívd fel, vidd oda a cicát, stb. És akkor ő megmondja. Aztán ha van pénzed, megműtteted.


Hmmm, ...ellopták. Két hét múlva ki hozta vissza? Aki ellopta?

2010. dec. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50 ezer alatt nem úszod meg. :(
2010. dec. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyban függ az orvostól. Nekem volt szerencsém már vagy hathoz járni, volt, amelyik 15 ezerét csinálta azt, amit a másik 40ért. Vidd el egy másikhoz, majd az megmondja.
2010. dec. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom, hogy a kisebb településeken, városokban nem kérnek el annyit, mint pl. a fővárosban. Próbálj érdeklődni a szomszédos városokban, ahol több állatorvos is. Lehet hogy letudná élni, így az életét, de egyszerűbb, és fájdalommentes is lenne, ha nem lenne nyomorék.
2010. dec. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kétlem hogy egy rendellenesen álló végtag nem okozna előbb utóbb ízületi gyulladást. Mindenesetre így max benti cica lehet belőle, amúgy is könnyen történnek a kijárós macskákkal ilyen-olyan "rejtélyes" balesetek, neki még menekülni se lenne sok esélye...


Az anyát meg ivartalanítsátok...

2010. dec. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Meg jo, hogy a macsanak nincs "valla". Foleg, hogy "klaszikus ertelemben" a valltores az leginkabb kulcscsont tores, es olyanja a macskanak nincs... Tenyleg nezessetek meg masik allatorvossal.
2010. dec. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg kell röntgeneztetni, az 10 ezer Ft az altatás miatt, de legalább kiderül mekkora a baj. egy ismerősöm cicájánál ott voltam, amikor röntgenezték, ott nagy volt a baj, kb 100 ezer lett volna a műtét, vártunk pár napot és nagyon szépen elkezdte használni a lábát. Akkor úgy döntöttünk, hogy nem műtjük, bár mondom nem a saját macskám volt, de nekem se lett volna rá 100ezer Ft-om, persze ha szenved , akkor kitaláltam volna vmi megoldást, de mivel teljesen normálisan használta, úgymaradt.
2010. dec. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megint én. A macskák nagyon szívós állatok, és a kiscicák csontja nagyon hamar beforr.

Nekünk csavarokat kellett volna berakni, majd cserélni.

2010. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én cicám sziánkosra tört lábát 24 000 Ft.-ért műtütték meg Bp-n. Utána a kötözések alaklmankén 3 000 Ft.-ba kerültek két héten keresztül, minden 2. nap.
2010. dec. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Konkrétan nem tudom mit mondott az orvos, mivel nem én voltam ott, hanem a tesóm és úgy tudom édesanyámtól, szóval lehet, hogy kulcscsont volt az eredeti diagnózis és abból lett váll. :)


Gondolom hogy gyerekek vitték el és annak az édesanyja hozta vissza, mert azért szét lett kürtölve a faluban, hogy eltűnt egy fehér macska. Azt már csak megjegyzem, hogy indiánok voltak... Lehet, hogy akkor rúgott bele valamelyik a macskába és ezért van ez vele. Csak most azokon se követelhetném a beavatkozás árát, mert kenyérre sincs pénzük (csak cigire....)


De köszönöm a válaszokat! A lényeg, hogy érdeklődni és érdeklődni. Amúgy Nógrád megyei vagyok, szóval első nekifutásra Vác lenne nekünk közel.

Esetleg Pesten tudtok javasolni valami "olcsóbb" orvost?

2010. dec. 14. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!