Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Áz emberek által használt...

Áz emberek által használt szerek is jók a macska sebének gyógyítására?

Figyelt kérdés
A cicámnak kb 1 cm-es vágás van a jobb mancsa alján, a párnácskán.Szeretném tudni hogy mivel kezelhetem, vagy muszáj-e állatorvoshoz vinnem.A válaszokat előre is köszönöm!
2010. dec. 13. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát a fertőtlenítő pl. Betadine mindenképpen jó, de az meg ne nagyon menjen bele a sebbe!
2010. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha mély a seb,akkor jobb állatorvoshoz vinni,és ő összevarja a sebet.Ha nem mély,akkor nem fontos,elég egy kis fertőtlenítő.De egyébként is,a macska azokat a sebeket amiket elér a nyelvével,azokat ki tudja tisztítani,és úgymond ő kezeli a sebet.(Nekünk az állatorvos azt mondta,hogy nincs annál jobb,ha a macska nyalja ki a nyelvével a sebet.)
2010. dec. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát szerintem nem annyira mély hogy varrni kéne, nyalogatta ő is meg tettünk köré pici betadine-t meg azzal átitatott gézt kötöttünk rá, remélem meggyógyul, ha nem akkor természetesen megyünk az orvoshoz :( :)

Köszi a válaszokat

2010. dec. 13. 16:09
 4/10 anonim ***** válasza:
14%

az ember az állatok jól kipróbált működésén alapul, csak kicsit továbbfejlesztve.

Használhatod a humán gyógyszereket pláne külsőleg.

A gyógyszereket állatokon kísérletezve fejlesztik ki, szal nem árt neki.

2010. dec. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kutyusokhoz szokát ajánlani a Betadine-t és a körömvirágkenőcsőt, szerintem macskáknak sem árt.

Egyébként amikor az én törpenyulamat ivartalanították, össze sem varrták a sebét, sőt, gallért sem tettek rá, azt mondta a doki, hogy az a legjobb ha ő maga nyalogatja. Szerintem is az öngyógyítás a legcélravezetőbb, de ha pár nap után nem javul a bibi, vidd el dokihoz, vagy legalábbis hívd fel, hogy mi a teendő. Én is minden apró dologért felhívom, nagyon segítőkész.

2010. dec. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vigyétek orvossal, nézze meg mekkora, mondja meg mit javall.


Addig is macskanyállal kenegetni, tisztán, Betadin nélkül.

2010. dec. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Betadin mehet bele a sebbe is. A világ egyik csodája ez a szer! Nálam van mindig kenőcs formában is.
2010. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A Betadine-t tényleg félelem nélkül lehet sebbe is tenni, nem lesz baja. Embereknél legalábbis így van, nem tudom, hogy a vékonyabb bőrű macskánál is lehetséges-e ez.
2010. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden tanácsot!

A cicával már másnap orvoshoz mentünk mert kicsit be is dagadt a mancsa. Az orvos amint meglátta, biztos volt benne hogy varrni kell. a kötést tegnap elkezdte lerágni, láttam kicsit véres, nem tudtam hogy a foga miatt vagy megharapta magát, de szerencsére amikor levettem nem találkoztam semmi disznósággal :)

Holnap megyünk varratszedésre, remélem nem fog neki szétrepedni,mert aztmondta az orvos hogy a zsírt nem tudja varrni,csak a felső megvastagodott bőrt tudja összehúzni, szóval remélem nem lesz probléma...

Egyébként nyugodtan használható a betadine, mellesleg fájdalomcsillapítónak ő is algopyrint kapott szóval lehet használni az "embergyógyszert" nyugodtan.

2010. dec. 16. 22:47
 10/10 anonim válasza:
Algopyrint igen, DE nem minden humán gyógyszer jó az állatnak. Szomszédom emberi fájdalomcsillapítóval mérgezte meg a macskáját!
2023. jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!