Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak a száraz tápot hajlandó...

Csak a száraz tápot hajlandó megenni, mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Van egy cicám (7 hónapos),és csak a száraz tápot enné.(gondolom unja hogy junior tasakosban csak 4 íz van) de azt mondta az állatorvos hogy nagyon nem egészséges a sok száraz mert vese problémái lesznek.Akkor mit adjunk neki?Csak azt enné de nem szabadna.
2010. dec. 14. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak azt eszi akkor azt ezsi ez van ...

a macskák már csak ilyenek ,veseproblémák kivédéséért csináld azt ,hogy mielőtt adod nek ia szárazat raksz rá egy kis ízet,hogy beszívja a táp.Csak akkor alakúl ki veseprobléma ha keveset iszik/hajlama van rá.

Esetleg próbálj ki másfajta konzerveket.

2010. dec. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ.Csak a tasakos kaját eszi (ette) a konzervet vagy azt a fémdobozost nem.
2010. dec. 14. 13:40
 3/12 A kérdező kommentje:
egyébként a táp:Whiskas junior,mindig azokat a kis tasakokat eszi ki belőle -.-
2010. dec. 14. 13:44
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Adj neki jobb minőségű tápot, a Whiskas nem a legjobb minőség. Az én cicám is száraz tápon él és nem ijesztgetett ezzel az orvosom, bár az is igaz, hogy folyton van előtte friss víz inni.
2010. dec. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az enyém előtt is természetesen van friss víz állandóan,jobb tápra meg nem futja.
2010. dec. 14. 13:51
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Benti cicának aki alszik bőven jó a whiskas :D

Csak azt tudom akkor ajánlani,hogy tegyél vízet a tápra neki.Vagy azt is meg lehet még próbálni hogy keversz a száraz közé egy kis tasakos/konzerv kaját neki :D

szép fokozatosan mindig kicsit többet :P

Hátha rászedhető a cicuska^^

2010. dec. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)Ez nagyon jó ötlet,ki is próbálom majd ezt a belekeveréses módszert:)
2010. dec. 14. 13:57
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Nézz körül az állateledeleseknél. Nálunk a Cat Chow olcsóbb kimérve mint a Whiskas és jobb minőség nála. De az alutasakosak és a Whiskas árából akár főzhetsz is rá. A Metróban láttam nem rég darált csirkét 1 kilós kiszerelésben fagyasztva, az ára nem volt 500 forint. Az egy kis főtt rizzsel, néha májjal, zöldségekkel, túróval kiegészítve királyi kaja olcsón. Én is gondolkodom rajta, hogy legközelebb ha lesz, veszek egy nagyobb mennyiséget.
2010. dec. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
huh köszönöm a válaszokat,most értünk haza elmentünk és vettünk neki Royal canin junior tasakos és száraz kaját.Remélem ez jó és beválik.
2010. dec. 14. 16:20
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
próbáld meg(ez nem végleges magoldás) de néha, ha aranyos akarsz vele lenni, adj neki nyers húst! az enyéim mindennél jobban imádják! de csak CSIRKE vagy PULYKA! SERTÉST NE!!! szerintem ízleni fog nekik!
2010. dec. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!