Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől vannak rajta apró sebek?

Mitől vannak rajta apró sebek?

Figyelt kérdés

A cicám hátán, vagyis a gerincének a vonalában, szinte végig apró sebek vannak a szőre között. Nem harapások, és nem is karmolások... hanem 2-3mm-es sebek. Nem fájnak neki ha hozzáérek. A szőre is megvan, egészséges. Szerintetek mitől vannak ezek a pici sebek? Mivel tudnám kezelni?

Gondoltam arra, hogy bolháktól, de akkor nem kéne az egész testén lenni, nemcsak a gerincvonalán?! Meg a szőrét végig "pörgetve" nem láttam benne fekete apró szemcséket (bolhaürülék), ami arról árulkodna, hogy bolhák vannak benne.

Ötletek?


2010. dec. 16. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Valszeg bemászott egy szűk helyre lehorzsolta a bőrt.
2010. dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bent van a lakásban a nap 70-80%-ában, csak akkor megy ki az udvarra, ha wc-zni akarni, amint elvégezte a dolgát, ül az ajtóban és nyávog, úgyhogy egyből vissza is van engedve. Így nem tudom elképzelni, hogy olyan helyre be tudott volna mászni, ahol így megsérül.
2010. dec. 16. 17:09
 3/8 anonim válasza:
lehet hogy egy másik macskával verekedett !
2010. dec. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
A bolhán kívül sok más külső élősködő is hagyhat hasonló sebet. Az atkákat például nem is látod, olyan picik. Csak felszívódó szerekkel lehet kiirtani, a felületi kezelés nem elég. Vidd el dokihoz, vagy kérj valamit erre az állatpatikában.
2010. dec. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Angelica1992 ***** válasza:

Nincs ötletem, még tippet se tudok mondani, viszont tudok ajánlani egy oldalt, ahol csak regisztrálnod kell és a feltett kérdésedre egy tapasztalt állatorvos órákon belül válaszol =)

[link]

Remélem ezzel segítettem valamennyit.

2010. dec. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Írtam a linkelt oldalra, kíváncsi vagyok, milyen választ kapok.
2010. dec. 17. 11:19
 7/8 Platypus ***** válasza:
Én a helyedben egy rendes állatorvost kérdeznék meg, a dr.háziállaton korábbi kérdésekbe beleolvasva úgy tapasztaltam, hogy bizonyos állatok legalapvetőbb betegségeivel sincsenek tisztában, viszont úgy válaszolnak, mintha szakértők lennének, csúnyán félrevezető válaszokat adva. Nem állítom, hogy az oldalnak dolgozó összes állatorvos ilyen, de sajnos van köztük.
2010. dec. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
El fogom vinni az állatorvoshoz, csak mivel szabadságon van így gondoltam érdeklődöm máshol, hátha valaki találkozott ilyennel.
2010. dec. 17. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!