Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért durvul el ennyire a játék?

Miért durvul el ennyire a játék?

Figyelt kérdés
Mikor játszunk a 7 hónapos kiscicánkkal,már nagyon durva vérző sebeket hagy a kezünkön pedig csak harap és rugdos minket.Már amikor 1 nap nem lehet kinn, nekünk ront és addig nem tudunk aludni míg ő ki nem mehet (Szeret kint lenni amúgy benti)Ez attól van,hogy mindig ha valamit kért meg adtuk neki vagy miért???
2010. dec. 17. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem szabadságvágya van.
2010. dec. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csa kszeret rosszalkodni :d

Az egyimé is ilyen ha karmol akkor finoman a mancsára kell csapni és mondnai neki hogy húzd be a karmaidat.eddig mindegyi kcicámmal ezt csináltam és nagyon gyorsan leszokotak a karmolásról.

2010. dec. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Ilyenkor már kézzel nem lehet velük játszani, mert megnőttek a körmei, továbbá a macskáknak szokása, hogy élesítik a körmeiket a fákon. Vagy kesztyűben játszál vele vagy valami zsineggel. :)

A második részét a kérdésednek nem tudom értelmezni. Álmotokban ront nektek a macska? :D

2010. dec. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen!Ha nem engedtük ki az nap akkor igen agresszív lesz.Akár hajnal 2-kor rájön a kimehetnék bebújik a paplan alá és a lábunkat meg támadja mint egy egér.Hmmmm...vettem neki játék egeret és nem tetszik neki csak a pin-pong labda de az sem mindig jó.Ha kényelmesebb játék kell akkor irány az ágy és az embernek a végtagjai.Köszi az eddigig kommenteket!
2010. dec. 17. 21:14
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez attól van, hogy rögzíttétek az agresszív viselkedését. Méghozzá azzal, hogy az agressziójával elérte azt, amit akart. Ráadásul (alighanem a fizikai fegyelmezés hiányával) hagytátok, hogy domináns legyen.

7 hónaposan már nagyjából kialakult a jelleme, mostmár késő is fizikailag fegyelmezni, mert lehet, hogy inkább távozna, semminthogy behódoljon.

Amit tehettek: ha játék közben durváskodni kezd, abbahagyjátok a játékot. Ha azért durvul, hogy kimehessen, bezárjátok valahová.

Annyit azért megjegyeznék, hogy ha randalírozással kell jeleznie, hogy kimenne, akkor valószínűleg nem figyeltek oda a finomabb jelzéseire. Törődjetek vele egy kicsit jobban. (A mienk a karunk megpaskolásával jelzi, ha valamit akar. Ilyenkor vele megyünk, és megmutatja, hogy mit.)

2010. dec. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Igen kb 5 hónapos korában már fel kellett volna rúgni, hogy tanuljon.


Ilyen ökörséget, hogy fegyelmezni kell. Én sose fegyelmeztem mégis teljesen vidám normális macska lett.

2010. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Minden macska más, a személyiségük is. Lehet pl. viselkedészavaros, ha túl korán lett elválasztva.


Nekem egy lassan 4 hónapos macsekom van, talált cica. Nagyon rossz, ugyanez a helyzet. Ha fél a víztől, akkor spricceljétek le vízzel ha rossz (a mi macskánk ezt élvezte...) vagy csavarjatok össze egy újságot és koppintsatok vele a fejére, de csak finoman!

Jahm és mostatntól, akármilyen bolond is, ne kapjon meg mindent olyan könnyen.. :)

2010. dec. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A mi 4 hónapos kiskandúrunk is pontosan ilyen. Ő nem kijárós hanem benti cica. De nagyon keményen támadja a kezünket, lábunkat. Állandóan ütöget, harap, ránk ugrik, belekapaszkodik a hajamba és nem lehet lefejteni sem. Mindig ilyen, a nap 24 órájában és nem tudom hogy lehetne megfegyelmezni mert akkor az egész nap fegyelmezésből állna. Jó lenne leszoktatni erről mert később valószínűleg még nehezebben lehet majd kezelni.
2010. dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Leszámítva azokat az apró "baleseteket", amikről itt nem számolsz be, mert nem támasztják alá a mimóza nevelési módszer üdvözítő voltát.

Aztán a mimóza szakkönyvek megírják: ne játsszunk kézzel a macskával, mert ösztönösen megkarmol.


Nagyon lebecsülitek ti a macskákat. Ha te vagy a domináns - mert kölyök korában megszerezted a tekintélyt - van önfegyelme. Birkózhatsz vele nyugodtan kézzel is: sohasem engedi ki a karmát. Ellenben olyan már volt, hogy az ilyen szoftos birkózás vad dorombolásba fulladt...

2010. dec. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szinte már látom a válaszod: íme egy vadember, aki üti-veri a macskáját.

Pedig ha tudnád, te több agressziót követsz el a macskáddal szemben nap mint nap, mint amennyire nekem a macskám egész életében szükség volt. Mert ha finoman lelököd az ebédlő asztalról, vagy az éppen arrébb teszed a dézsmált szobanövénytől, már agressziót követtél el.

Ezzel szemben nekem csak kétszer kellett igazán megütni kölyök korában, és a legnagyobb csínyeket eleve kerüli, tudja mi az hogy sicc, vagy épp csak emelt hang.

És mindezek mellett hozzám, a "brutális vadállathoz" jár simogatásért a családban, máshoz alig. Egyszerűen kinevezett az anyjának. Ez macska. Fingja sincs a modern pedagógiai módszerekről. De az anyamacska egyszerű módszereivel a fogékony korban tanítható.

2010. dec. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!