Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá a macskámat,...

Hogy vegyem rá a macskámat, hogy játék közben behúzza a karmát?

Figyelt kérdés
Hat cicám van, ebből öttel sérülés nélkül tudok játszani, de a hatodik folyamatosan zsákmánynak használja a kezemet. Ráharap, és a négy lábával ráfog, és belém mélyeszti a karmait. Hogyan lehetne erről leszoktatni? Kiabálástól, visítástól csak még erősebben rászorít. Kezdek úgy kinézni, mint egy háborús veterán.
2011. márc. 24. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudod, ez ösztön nála. Nekem inkább az a furcsa, hogy a többi nem akar megölni. :) Az én macskáim mindig véresen komolyan veszik a játékot.
2011. márc. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A többit tökéletesen kielégíti, hogy arra ugrik, amit húzok, gurítok stb. neki. Nem akarják a kezemet levadászni.
2011. márc. 24. 23:07
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor meked öthatod részben szerencséd van. Nekem van egy kandúrom, aki cuki, nyomulós, kedves, szeretgetnivaló, de csak elhúzok előtte valamit, és ráááááááááveti magát a kezemre, és szabályosan vadászik rá. Én is tele vagyok karmolva. :)
2011. márc. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Legyél gyors, és soha egy pillanatra se hagyd, hogy ráakaszkodjon a kezedre, vagy megharapjon. Lehetőség szerint térj ki a kieresztett karmos próbálkozásai elől is.


A macskát frusztrálja a sikertelenség, és egy idő után nem próbálkozik tovább. Rájön, hogy élvezetesebb behúzott karommal játszani, mint kieresztett karommal nem játszani.

Fontos, hogy ne legyél vele szemben erőszakos. Ha mégis "találatot visz be", ne torold meg, és ne élj vissza a testi erőddel (azaz ne "gyömöszöld") mert a testi erődet a karmával fogja megpróbálni kompenzálni.

2011. márc. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ha zavar az éles karom vágasd le állatorvossal vagy kozmetikussal. Vagy ha bátor vagy és van segítséged ovatosan te is levághatod. ( szigoruan két emberes meló)Nálunk esélytelen a dolog nemtudjuk ugy lefogni mint egy doki mert brutál nagy cica, egy ezresért levágta és két hétig nem karmol agyon játéknál
2011. márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Macskafélék karmát nem szabda levágni, mert agresszívvé válhat attól hogy elveszik a védekező eszközét.Sajnos nem tudsz vele mit csinálni mert náluk ez ösztönös.Nekem is volt egy ilyen macsekom és ő kiskorában is ilyen volt meg felnőttként is.
2011. márc. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 sors79 ***** válasza:

A kölyökkortól való nevelés segít minden problémánál. Ha kezdettől fogva úgy kezeli az ember a kiscicát, mint az anyamacskák, magyarul a cicák közti kommunikációt alkalmazza, akkor nem is akadályozza a természetes fejlődését, és a cica még tisztelni is fogja. Én 120milliószor fogtam meg a grabancát anno ugyanannál a rosszaságnál, amit elkövetett, és raktam arrébb. Ha játék közben megsértett, abbahagytam azonnal a játékot aznapra, egy határozott "aúú"-val. Persze jól az arcába mondtam, amitől mindig meglepődött és azonnal elengedett :-)

És ami a legfontosabb volt, hogy a "nem"-et megtanulja!!! Ha nevelni szeretnéd, mindenféleképpen legyél következetes, és kitató!

2011. márc. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 sors79 ***** válasza:
ajaj, most olvastam vissza, amit az előbb írtam, kicsit agresszívan hangzik.. A nevelés alatt nem bántalmazást értek, soha nem ütöttem, pofoztam meg, a grabanc elkapása pedig csak olyan minimális szorítással jár, mintha azt az anyja tenné...
2011. márc. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A macskák karmát nyugodtan lehet vágni, mindenkit meg tudok nyugtatni levágott körömmel is ugyan ugy felmennek a legmagasabb helyekre is! Minden állatorvos és kozmetikus, tenyésztő javasolta a körömvágást. Nem taposunk bele a lelkükbe. Egyáltalán nem elsz ettől aggresszívabb, ráaádsul ha kölyök kora óta hozzá van szoktatva!
2011. márc. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A karom levágását legfeljebb szobacicánál tudom elképzelni. A mi macskáink kinti-benti macskák, ott vannak, ahol épp lenni akarnak. Sosem fosztanám meg őket attól a lehetőségtől, hogy fel tudjanak szaladni egy fára. Akár életmentő is lehet.

Ma kiszúrtam a macsekkal, felvettem egy könyékig érő edényfogó kesztyűt. Kezdetben hátrált tőle, de aztán ugyanúgy csócsálta, ahogy alapjáraton a kezemet, csak így nem éreztem belőle semmit. De azért láthatóan kevésbé lelkes, mint amikor a bőrömet szaggathatja. Sebaj, majd megszokja.:)

A grabancos dolgot én is többször kipróbáltam, de attól sajnos kifejezetten agresszív lesz. Rácsapni meg sosem volt szívem.

2011. márc. 25. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!