Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! SEGÍTSÉGET GYORSAN?...

SOS! SEGÍTSÉGET GYORSAN? LEHET Hogy mérgezés?

Figyelt kérdés
Tegnap este a kertünkben találtunk egy macskát.Nem tud mozogni,hányt és remeg.Nem tudom mi a baja.Lehet,hogy mérgezés?Nekem nincs se kocsim,se pénzem,hogy segítsek neki.Most be van bugyolálva,de nagyon szenved szegény.Valaki nem tudna rajta segíteni??
2010. dec. 20. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha mérgezés valószínűleg nem éli túl! Adj neki sok folyadékot! Ha nem hajladó inni akkor egy fecskendővel adagolt szájába!
2010. dec. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezen csak doki tud segítemi. Itass vele tejet, de valószínűleg ez nem lesz elég.
2010. dec. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor hívd ki a dokit. Rendelés után biztos hogy kimegy.

Ha most nincs annyi pénzed ( általában ezzel jönnek ), akkor mond meg a tlefonba, biztosan segít majd, esetleg bele megy részlet fizetésbe is.

Mindenképpen dokinak kéne megnézni, mert szájon át nem valószínű hogy bele tudsz imátkozni valamit. (írtad hogy hány )

Amúgy ha mérgezés annak az ellenszere a ,,K " vitamin. Amit a doki azonnal be tud juttatni infúzióval.

Tabletta formájában is van, de hányás esetén nem valószínű hogy be tudod juttatni. Lehet nyelni se tud.

Ha nem látja doki és mérgezés, akkor lassan de biztosan elvérzik belülről....

2010. dec. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
én nagyon sajnálom ezt a cicát,nekem is van 1 cicám,2 kutyám.de ő nem az enyém és se most se részletekben nem tudok rá költeni!!
2010. dec. 20. 16:29
 5/13 anonim ***** válasza:

A folyadékod pótold mindenképp, fecskenővel folyasd a szájába.

lehet, hogy beteg, akkor viszont átterjedhet az állataidra is, főleg ha nincsenek beoltva. legalább meg kéne nézetned, azért nem kér pénzt, ha rendes az orvos, és megtudod mennyire nagy a baj, talán csak gyógyszeres kezelés mentheti meg és ha nincs rá pénzed, beveszi egy menhely, ahol meggyógyítják.

2010. dec. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Keress fel egy menhelyet, hátha még van rá idő...
2010. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

16:19 vagyok.

Csatlakozom azokhoz akik javasolják a menhelyet.

Vagy pedig az is humánusabb megoldás, ha felkeresed a dokit és mondod hogy találtad, és nem akarod szenvedni hagyni, és kéred a lealtatását. Szerintem beadja ingyé neki.


Egyszer a kersztlányom is talált egy elütött macskát. Élt a szerencsétlen, de már alig kapott levegőt. Több óráig szenvedett volna. Elvittük a legközelebbi dokihoz, mondtuk neki, hogy most találtuk.

Ő is úgy látta hogy nem fogja túlélni, és lealtatta.

Szépen csendesen elment. A doki nem kért pénzt, ez természetes volt számára.

2010. dec. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Pesten a XV. kerületben van egy állatklinika ami minden nap 11.ig nyitva van este a Rákos úton.

Rendesek a dokik, ha azt mondod nincs pénzed akkor is megnézik.

2010. dec. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hogy van a cica? :(
2010. dec. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Még él a cicus.nagyon vergődik szegény.Küldtem sms-t egy állatmentőnek.elvileg jön és meg nézi.Már sajnos telefonálni sem tudok.Nem tudtok szólni valakinek,hogy jöjjön el érte?
2010. dec. 21. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!