Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica ivartalanítás után, most...

Cica ivartalanítás után, most varratszedésre várva. Probléma adódott, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Cicámat csütörtökön ivartalanították, nem felszívódó a varrat,elvileg 10-12napot mondott a doki. Ma letépte magáról a tapaszt,ami a sebet védte(ezt 4nap után elvileg úgy is le kellett volna szedni). A gond most az, hogy most tép a varratokat,nyaldossa összevissza,aztán elkezdi húzni.Nagyon féltem,hogy mi lesz vele,mert nem tudok minden percben rá figyelni,holnap délelőtt pedig nem lesz itthon senki a családból, így nem tudunk rá figyelni.Gallért nem kapott a cica,mert elvileg 10macskából 1 az,aki tépi a varratot,hát most mi vagyunk pont az az 1...

Arra gondoltuk,hogy kiszedjük a varratot,szerintünk már egész szépen összenőtt a seb,hátha akkor nem piszkálja tovább

Lehet ebből valami probléma?Valakinek van hasonló tapasztalata? Kérlek segítsetek!

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. dec. 20. 17:26
1 2
 1/19 Angelica1992 ***** válasza:
46%

Hát az én cicóimat még nem ivartalanítottuk, így tapasztalatom nincs, viszont tudok egy oldalt, ahol állatorvostól kérdezhetsz; www.haziallat.hu

Remélem segítettem =)

2010. dec. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Azért várok további válaszokat is,hátha!
2010. dec. 20. 17:29
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Vegyél egy gallért.

És ha azt mondta az állatorvos hogy x nap múlva, ne bíráld felül a döntését és ne akarj sarlatánkodni azzal hogy te idő előtt kiszeded.

2010. dec. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
szia,nekem két cicámat is ivartalanították,az egyikük letépte a kötést a 7. napon. nyaldosta a sebet és húzgálta a cérnát. felhívtam az állatorvost,azt mondta,a nyaldodás ilyenkor már nem gond,és ha szének látjátok a sebet,az sem baj,ha a cérnát húzkodja. ha tudjátok vágjátok vissza rövidebbre,hogy ne tudja megfogni a végét,de ne kezdjétek el kiszedni a varratokat,nem véletlenül csinálják steril eszközökkel. a cica magának nem tud akkora kárt okozni,mint ha ti nekiestek és felszakítjátok a sebét,vagy elfertőzitek. az orvos a varratszedés után is be fogja ragasztani egy napra,mert kicsit vérzik majd.
2010. dec. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
38%

Szia!

Nekem már nagyon sok cicám volt, ugy hogy azt hiszem tudok segíteni! Nekem még nem volt ilyen esetem! Azt javaslom, minél hamarabb vigyétek el az állatorvoshoz, aki az ivartalanítást végrehajtotta, vagy egy másikhoz is lehet, a lényeg, hogy profi szakember lássa a cicádat. Lehet belőle nagyobb baj is azt gondolom, ezért jobb ha sürgősen látja egy orvos!!!!! Ez biztos! Még időben vidd el őt az orvoshoz!!!

Remélem tudtam segíteni

2010. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

3 kis csomó van a cérna végén,ha azt levágom,akkor kioldódik a varrat,és kiszedi magának,úgyhogy szerintem ez sem okos döntés:S

A gallérvásárlással meg az a baj,hogy holnap korán reggel megyünk dolgozni,nem tudunk elmenni már gallérért,és holnap itt lesz egyedül a cica délelőtt.. :S

2010. dec. 20. 17:41
 7/19 anonim ***** válasza:
21%
Vágd le a varratok végét, akkorára, hogy ne tudja megfogni a fogaival, és a varratokat ne távolítsd el. Kell annak a 10-12 nap, hogy rendesen összeforrjon a seb.
2010. dec. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ha levágom a végét,nem csúszik ki utána a cérna?Ugyanúgy nem tartja meg akkor sem
2010. dec. 20. 17:45
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi is beleestünk ebbe az egy macska kategóriába, aki cseszteti a sebét. Bár mi kaptunk gallért, úgyhogy dolog megoldva.

Szerintem kérj egyet, mert hallottam már olyat, hogy a macska gyakorlatilag szinte majdnem kibelezte saját magát.

Ha csütörtökön ivartalanították, akkor még ne szedjétek ki a varratokat, nagyon korai lenne.

Úgyhogy szerintem gallér, mert tényleg kiszedik saját maguknak, és az ilyen korán elég veszélyes.

2010. dec. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Szaladok gallérért!Köszönöm mindenkinek!
2010. dec. 20. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!