Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a cicám baja?

Mi lehet a cicám baja?

Figyelt kérdés

2 hete észrevettem hogy éjjelente erösen köhög olyan hányingerszerüen és fehér nyalat köp ki. Szerintetek sulyos? Állatorvoshoz nem szeretném vinni mert nagyon drágák a vizsgálatok. A cica 5 év körüli.

Elöre köszönöm a válaszaitokat.


2010. dec. 21. 15:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Erre nem tudok mit mondani. Hihetetlen mennyi ilyen felelőtlen állattartóval találkozom ezen az oldalon is nap mint nap. Leírja hogy beteg az állítólag annyira szeretett állata de orvoshoz nem akarja vinni ezért gyógyítsuk meg mi. Nem hiszem el hogy nem tudsz az állatodra pár ezer forintot rááldozni. Ha meg annyira nincs pénz akkor nem kell állatot tartani. De ha már vállaltad az állattartást akkor kutya kötelességed róla gondoskodni amibe beletartozik az egészségügyi ellátás is. Sajnálom ha nyers voltam de ez a véleményem.
2010. dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem akarod állatorvoshoz vinni akkor ne tarts állatot.

Az én keverék kutyám csak kiütéses volt egy kicsit és már vittem orvoshoz.Nem volt olcsó mulatság de ha állatot tartunk akkor törődjünk vele rendesen.

2010. dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Hát azért nem kell mindjárt leszólni,amiért nem akarja állatorvoshoz vinni az állatot,mivel nem tudjuk miért nem.Én két éve elvittem a macskám mert valószínű elütötték.Eltört az állkapcsa,több foga kiesett.Az állatorvos azt mondta 50000lesz a műtét...Aztán újra kellett műtenie végül 130000-lett összesen,amit kifizettem érte,és még most sem tökéletes,mert még most is váladékozik....
2010. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
De megmondta miért nem, mert nem akarja kifizetni a vizsgálatokat....
2010. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Remélhetőleg ez esetben nem műtétről lesz szó, lehet fertőzés, gyomorrontás, érzékeny gyomor, bélproblémák (akár csavarodás is!!!). Én megértem, hogy innen várna megnyugtatást, de egy beteg macska esetében ez sajnos édeskevés. Nemegyszer előfordult, hogy az itt segítséget kérő pár órával a kérdés feltevése után megírta, hogy meghalt a cica...
2010. dec. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Angelica1992 ***** válasza:

Engem hirtelenjében nem az zavar, hogy nem viszed orvoshoz, hanem hogy csak 2 hét után kérdezősködsz, hogy vajon mi lehet a baja.

Amúgy én se vagyok állatorvospárti, de mikor a középső cicám lefogyott és nem volt hajlandó semmiből sem rendesen enni, akkor kb másfél nap után már érdeklődtem az állatorvosnál, hogy mikor ér rá. Más kérdés, hogy akkor pont nem volt bent és csak annyit mondott a titkárnő, hogy délután hívjam vissza. Szerencsére végül nem kellett elvinnem (mikor másnap vettem régifajta Royal Canin tápot, akkor abból rendesen evett és visszahízott), de ha huzamosabb ideig ( = több, mint 1 hétig) nem gyógyul meg, akkor már szerintem érdemes valahogyan spórolni és mégis elvinni.

Bocsi, hogy csak most válaszolok a kérdésedre, de kiszerettem volna írni magamból :)

Az én cicóimnak nem volt még ilyen baja, így tapasztalatból nem tudok beszélni, de itt egy link, ahol ha regizen, akkor állatorvostól tudsz kérdezni; www.haziallat.hu

2010. dec. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Angelica1992 ***** válasza:

*regizel

bocsi, siettem és elírtam :)

2010. dec. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Na igen, ez meg a másik fele, hogy 2 hete beteg az a szerencsétlen macska és a kérdezőnek most jut el a tudatáig hogy lehet hogy ez így nincs rendben... Az én egyik cicám egyszer vasárnap lett rosszul, nem evett, hasmenése volt és nagyon bágyadt volt szegény. Én azon nyomban szaladtam volna az ügyeletre, a párom fogott vissza hogy nem olyan nagy még a baj és ráérünk hétfőn menni. Szerencsére tényleg nem volt nagy a baj de az alatt az egy nap alatt én sík ideg voltam, nem is aludtam. Nem bírom felfogni hogy tudja valaki hetekig nézni az állata szenvedését és még utána se akarja orvoshoz vinni. Csak tudnám hová tűnik ilyenkor a kedves kérdező, miért nem reagál a hozzászólásokra?
2010. dec. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Angelica1992 ***** válasza:

Lehet nincs gépközelben. Én is voltam már úgy, hogy reggel gyorsan kiírtam egy kérdést és csak este néztem meg a válaszokat.

Amúgy ha észrevetted (gondolom nem nehéz), a válaszolók több, mint fele nem a kérdésre válaszolt. Én megérteném ha nem írna. Minek? Hogy vitatkozzon?

Ez egyébként elég sokszor megesik. Mármint, hogy nem a kérdésre válaszolnak.

2010. dec. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
De most erre mit kellett volna válaszolni? Jól van apám, nem kell azt a szerencsétlen macskát orvoshoz vinni, majd csak meggyógyul magától? Hát azért ne már. Ha netán lenne is állatorvos itt a válaszolók között még az se tudná látatlanba megmondani hogy mi a macska baja, nem gondolhatta komolyan a kérdező hogy mi majd tudni fogjuk.
2010. dec. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!