Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám hátára cseppent az...

Cicám hátára cseppent az olaj, amikor a kocsi alatt mászkált. Ha mosdik és nyalja, lehet tőle valami komolyabb baja?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bizony. Akármilyen nehéz, szappanos vízzel le kellene mosni, amennyire csak lehetséges.
2011. szept. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
megtettem, köszi!
2011. szept. 4. 20:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minél hamarabb le kell mosni.

Egy tipp, egyszer a mi macskánk is járt így, mi úgy mosdattuk meg, hogy be zártuk a zuhanykabint és felülről locsoltuk a zuhanyrózsával. Kan macska létére olyan erős volt, hogy egy ember kellet csak ahhoz, hogy bezárva tartsa a kabint, nehogy szétfeszítse.

2011. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, a cicák nem nagyon szeretik a vízet.:) Az enyém sóbálvánnyá merevedik amíg fürdetem. Olyan megrettent arccal néz, mint aki azt hiszi itt a vég!:)

Mi úgy szoktuk megfürdetni - ált nyáron - hogy engedek a kádba vízet, kb hogy a hasa aljáig érjen. Párom kintről fogja, és bemászok a kádba, és gyorsan lefürdetem. Aztán törölköző - ha hűvösebb van bezárok mindent, és bekapcsolom a légkondin a fűtést. Erre figyelni kell. Nem mehet ki, akármilyen meleg van kint, mert megfázik. A zuhannyal csak óvatosan, ne kerüljön víz a szemébe, fülébe mert begyulladhat.

A macska számára sok minden mérgező! A motorolaj is. Pl: nekem kikotorta a cserepes virágból a földet, amit kezeltem táppal is. gondlom lenyalogatta/tisztogatta szokás szerint a tappancst.. azt vettem észre, hogy néha-néha megremeg reszket a cica. Gyorsan állatorvos - bármi baja van, én mindig rohaok vele (akkor is ha épp nincs pénzem, előbb felhívom, és megkérdezem persze, hogy így is vihetem-e, de nem szokott gond lenni), kiderült hogy a cica számára mérgező volt a virágföld (persze azóta csak művirágaim vannak! jobb a biztonság), kapott szurit, és az első nap tejet, a 2.nap meg híg, gyenge mézes kamillateát adtam neki kb 2 óránként fecskendővel - mert amúgy nem inná meg- szépen lassan pici adagokban. Nem szabad az egészet egyszerre. Oldalról picike adagokban adagolva, megvárni amíg nyel. Persze a felét kiköpte, kicsorgott, de azért sikerült.

De csakis az orvos tanácsára tettem ezt!

Szerencsére két nap múlva semmi baja nem volt! Ennek kb 6 éve.

Bármilyen anyag kerül a cica bundájára, le kell mosni tiszta vízzel vagy macska samponnal. Ha félő hogy lenyalta, tejet kell vele itatni, és orvoshoz vinni.

2011. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok hasznos információt, ügyelni fogok! az én cicám is szokott néha reszketni, de olyankor általában közrejátszik, hogy hűvös van, vagy odakint nincs túl meleg de az ablak szellőztetés céljából nyitva van :) szerencsére a foltot kiszedtük belőle, semmi baja nem lett a picimnek. ^^
2011. szept. 7. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!