Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan veszem észre, hogy a...

Honnan veszem észre, hogy a macska csak megfázott vagy macskanáthás? Néha mint ha tüsszentene, nem lázas.

Figyelt kérdés
Régen volt náthás macskám, elég sokáig tartott, mire meggyógyult. A mostani macskámnál van esély a megfázásra, ha nincs elég meleg a lakásban és akkor is kiül az ablakhoz. Egyszer ki is szökött, benti macska. Nem csipás, semmi bajt nem látok. Szeretném megelőzni azt, amit a másik macskámnál kellett végigcsinálni, hogy hónapokig vittem dokihoz, mire meggyógyult. Pár napja vettem észre a tüsszögést, de nagyon ritkán csinálja. Tegnap hányt, de semmi baja. Eszik, játszik, minden oké.
2010. dec. 21. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk kutyám van,de az orvos azt tanácsolta,h a hidegben adjak a kutyának naponta 1 db béres c-vitamint 50 mg-ost

Nem tom,h cicáknál lehet-e...vagy esetleg a cseppentős bérest bele a vizébe vagy a kajájába.

2010. dec. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Majd nézek neki vitamint. Kiskorában volt fostos, de azóta egészséges, szép nagy macska lett belőle.Ivartalanítva is volt. Jól megerősödött, szép lett. Remélem, nem lesz beteg. :(
2010. dec. 21. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha folyamatosan folyik az orra és becsipásodik sok a váladék akkor jobb ha leviszed orvoshoz.

Ha csak néha tüsszent meg esetleg köhög akkor szerintem sima megfázás.

2010. dec. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
u.i. viszont gyógyszert ne adj neki :) Vagyis algopirint semmiképp :)
2010. dec. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Olyan a macskáknál nincsen hogy egyszerűen megfázott, mint az embernél ezt le kell szögezni. A macskanátha az macskanátha, amit mindig vírusfertőzés okoz és van ellene oltás. Ha a nátha tüneteit mutatja a macska feltétlenül orvosi kezelésre van szüksége.
2010. dec. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Majd figyelem, mit csinál. :) Emberi gyógyszert nem szokásom adni macskának, hülye nem vagyok. :) Igaz, hallottam olyat, hogy egy macska fostos volt és laborvizsgálat után hasmenésre szumetrolimot kapott, amitől rendbe jött. Az enyémnek semmi marhaságot be nem adnék, inkább dokihoz vinném. Eddig semmi baja, remélem, nem is lesz.
2010. dec. 22. 09:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkből ne indulj ki hogy eszik a macska.Az enyém is evett ,szép volt a bundája,dorombolt,dagasztott jött ment.Aztán másfél hónapja olyan súlyos betegség tünetei mutatkoztak,amit már nem lehetett volna gyógyszerrel se sokáig kezelni.Én extra gyorsan elvinném dokihoz ha 2 nap alatt nem javul.De te tudod.
2010. dec. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A miénk is tüsszögött egy pár napig, aztán felporszívóztam. :)
2010. dec. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 tetris ***** válasza:
Maacskások! Hát van annál kedvesebb, mint amikor egy ici-pici cica hapcizik?
2010. dec. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos, ha hapcizik, de ha rendszeresen, akkor természetesen orvoshoz viszem. Jó étvággyal is lehet beteg. Az enyém is vidáman volt hólyaggyulladásos, ami kezeletlenül szintén nagyon veszélyes. Szóval, ha bármi miatt felmerül a betegség gyanúja, akkor ha másnapra sem változik a cicu, akko irány a doki!
2010. dec. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!