Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyünk ebben a helyzetben?

Mit tegyünk ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A szomszédunknak van egy macskája. Még kölyök volt, amikor megsajnáltuk a párommal, mert mindig kint volt a hidegben, bolhás volt, vézna. Nekünk volt akkor egy cicánk, és a szomszéd macska annyira éhes volt, hogy félôs létére beszökött és amit tudott megevett a tányérról, majdnem megfulladt közben. Volt, hogy csak a vízre ugrott rá, olyan szomjas volt. Én hagytam enni, de mindig kiraktam, mert bolhás volt. Akkor telt be a pohár, amikor a párom lábát átkarolta és úgy sírt a kajáért. Akkor vettünk neki féreghajtót, bolhairtó cseppet és elkezdtük titokban rendszeresen etetni. A mi cicánk eltûnt, így megengedtük, hogy nálunk aludjon, megkapta a cica játékokat is. Magunkénak érezzük. A szomszéd biztos tudja, mert azóta már kikerekedett. Feltöltöttem egy képet is róla. Kb. 3 hónap múlva elköltözünk. Szerintetek mi legyen? Legyünk parasztok és lopjuk el? Nem hinném, hogy odaadná a szomszéd. Vagy hagyjuk itt? Az nagyobb bunkóság lenne.


[link]


2010. dec. 25. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az nem parasztság ha magatókkel viszitek hisz már inkább a tietek mint a szomszédá!Ha ott hagyjátok tuti éhen hal!:S

2010. dec. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsika az előbbiért!:)Szerintem az nem parasztság ha magatokkal viszitek hisz már inkább a tietek mint a szomszédé!Ha ott hagyjátok tuti éhen hal!:S

Ha magatokkal viszitek nekik szerintem fel sem fog tűnni!De ha mégis mit tudnak csinálni?

2010. dec. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én vinném, az biztos.
2010. dec. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vigyétek magatokkal a szomszéd valószínű észre sem veszi vagy örül neki hogy megszabadult tőle.Nem számít lopásnak, hiszen külföldön a állatvédők vennék el tőle csak sajnos ebben az országban még nincsenek erre erőforrások.
2010. dec. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jajj hát ő pontosan olyan mint az én cicám, gyönyörű!:)) Nehogy ott hagyjátok a szomszédnak, vigyétek el!
2010. dec. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha úgy ítélitek meg, hogy nálatok jobb helyen lenne, akkor vigyétek. Én is "loptam" el kiscicát. Nem foglalkoztak vele, nem is voltak otthon. Úgy kóborolt el akkor is, mikor Én megtaláltam. Ilyen minek "vállal" kismacskát? Mind1, nekem volt egy nagyon barátságos cicám, hamar összebarátkoztak. Ő most nevelgeti, tanítgatja, pesztrálja Őt, tőlem meg jobbnál jobb kajákat kap. :) Egyszerű a kérdés. Nem kell a szomszédnak tudnia, hogy elvitték a "macskáját". Vigyétek csak. :)
2010. dec. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na akkor elmondom a "poénonsabb" részét a dolognak. Az elsô cicánk, aki eltûnt, szintén az övék volt. ô is átcsábult hozzánk, de azt elfogadták. Mindketten nyitva hagytuk az ajtót esténként egy kicsit és mindig hozzánk jött be. De errôl nem beszéltünk a szomszéddal soha. Az ô neve Szuti volt, róla is teszek fel képet. Eszembe jutott, hogy talán a szomszéd keze van abban bosszúból, hogy eltûnt. De amúgy kezd nem zavarni, hogy macska rablók vagyunk. Nagyon szeretjük az állatokat és ki nem állhatjuk a szomszédhoz hasonlókat. A mostani cica balesetet szenvedett, mi nem tudtunk róla. Csak eltûnt és addig dörömböltem a szomszédnál, amig ajtót nyitottak. Megoperáltatták meg minden, sokba került, aztán lett nekik valahogy 3 másik kismacskájuk és a vörit kirakták. Szóval nem nagyon értem ôket.
2010. dec. 25. 21:21
 8/9 A kérdező kommentje:

ô volt Szuti. ô is kigömbölyödött nálunk.

[link]

2010. dec. 25. 21:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne úgy fogd fel a dolgot hogy ti "macskarablók" vagytok, nem erőszakkal hoztátok el a szomszéd macskáját, hanem a macska választott titeket. A macska független állat, megválasztja a gazdáját ha lehetősége van rá. Nálatok nyilvánvalóan jobb helye lenne, ezért ne törődj a szomszéddal.
2010. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!