Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mit tegyünk?...

Ilyen helyzetben mit tegyünk? Próbáljunk higgadtan beszélni velük?

Figyelt kérdés

Anyósomék 3 órára laknak tőlünk és mindig mi megyünk a picivel hozzájuk,ők soha,mondván,hosszú az út,Ők már nem bírják(mintha a mi féléves lányunk jobban bírná...).Elvárják,hogy legalább 2 hetente menjünk,ha nem megyünk,akkor megy a sértődés,és én vagyok a hibás,hogy biztos én nem engedem.Pedig már a saját fiúk mondja,hogy most ne menjünk már,fáradt ehhez.Ráadásul amikor megyünk,akkor mindig családi ebéd van,kiabálás,a kisebb gyerekek szeretnének a babával játszani,de nem értik meg,hogy még pici ahhoz,hogy odaadjam nekik.Legutóbb amikor mentünk volna a babóm náthás volt,én meg nem akartam,hogy jobban beteg legyen,ezért mondtam,hogy nem megyünk(hát persze,hogy én voltam a rossz és a gonosz)


De ezenfelül az anyósom beleszól mindenbe,úgy kezel,mintha nem is az én gyerekem lenne.

Ez már régen is így volt,amikor megismerkedtem a párommal fél évig fújta,hogy én csak azért vagyok a fiával,mert a pénzére pályázom!Mondta a férjem,hogy eléggé rigolyás,de azt hittem,hogyha már meglesz a pici,akkor más lesz.


2011. márc. 24. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hívd meg őket magatokhoz és ha nem akarnak menni akkor sértődj meg! - na ez egy megoldás, de sajnos nem jó.

Ezt a férjednek kell lejátszani velük.

Te meg bemondhatod, hogy szívesen fogadod őket, vagy majd mész akkor amikor nagyobb lesz a baba (de így túl megterhelő neki).

2011. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne menjetek, ha nem akartok! Azért azt senki nem várhatja el, hogy 3 órát utazzatok minden második hétvégén, térjenek már észhez! Ez sem anyagilag nem megengedhető, sem ilyen pici babával, meg a férjed gondolom dolgozik nem keveset.Ha meg amúgy is te vagy a rossz, akkor meg teljesen mindegy, hogy mentek-e vagy sem.Legközelebb úgy is talál benned kivetnivalót, állj a sarkadra.Ők is eljöhetnek néha akármennyi idősek is, szedjék össze magunkat, nem csak nektek "kötelező".
2011. márc. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A férjed is kiállhatna, és azt mondhatná, hogy nem, ő nem engedi, lesz ő a gonosz.
2011. márc. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Állj a sarkadra,és ne hagyd,hogy az anyósod terrorizáljon benneteket,legalábbis téged.Ha a férjed akar utazni,menjen nyugodtan de neked nem kötelező.Megsértődik?És akkor mi fog történni?-semmi.Majd megbékél.Azért pofázik mindenbe bele,mert az elején meg engedted neki,most már természetes.
2011. márc. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

SZerintem hiába áll ki a férje, ő sosem lesz gonosz, hanem a lány buzdítja a férjet, mert ő a gonosz, gondolná anyós. Csak törődj bele ebbe, nem tudod megfordítani. Próbáld kívülállóként nézni a szituációtokat. Te mit mondanál egy ilyen helyzetben levő nőnek, amiben te vagy.

Ne foglalkozz egyszerűen azzal ők mit mondanak ! Ne rágd magad, ne gondolkozz rajta, tedd magad túl, magadon könnyítessz ezzel. Mentek amikor mentek, azt a kis időt kibírjátok, aztán hazamentek, és erősen másra gondolsz, amikor a velük kapcsolatos gondolataid előjönnek, eltereled azokat. Próbáld valahogy így szerintem,különben csak idegesebb, feszültebb leszel, és az rossz irányba vezet.

2011. márc. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok, igen mindezt előzze meg egy higgadt beszélgetés az jó ötlet !
2011. márc. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!