Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan lehet szerezni mondjuk...

Honnan lehet szerezni mondjuk félig perzsa cicát?

Figyelt kérdés

azért lenen fontos, hogy ne legyen olyan kényes és megegye mondjuk a maradékot is

de mindenképp szobában szeretném tartani

ja és anyut is rá kéne vennem valahogy?!


2010. dec. 26. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez inkább a macska egyéniségétől és a nevelésétől függ, hogy mit eszik meg és mit nem, és attól, hogy mit szokott meg, milyen ételekhez szokott hozzá. Ugyanúgy, mint az embernél. :)


A kölyökcica már az eredeti helyén is (ahonnan elhozzátok) hozzászokik valamennyire a koszthoz, de fiatalon még jobban alakítható. De a jobb, drágább kaját minden állat jobban szereti, mint a rosszat, olcsóbbat. Mint az ember. :D


Egyébként attól függ milyen az a maradék. A macska általában válogatósabb, mint a kutya, nem eszi meg olyan lelkesen a csirkebőrt meg egyéb gusztustalanságokat, csak ha nagyon éhes. Főleg nem, amelyik a szobában lakik és nincs hozzászokva az élő egérhez például.


A kutyát is sok helyen csak biohulladék-megsemmisítőként tartják, azt adják oda neki, amit már az ember nem enne meg. Szerintem ez szomorú dolog. Persze szerencsétlen megeszi, mert mást úgysem kap.


Nekem is félperzsa cicám volt, vagyis inkább már az anyja is csak félperzsa volt, szóval negyed-perzsa kb.

Válogatós volt, mert szerettük és elkényeztettük :)


Kicsit hosszabb szőre volt és kicsit rövidebb feje, de nem annyira nyomi, mint a perzsáknak. A nagyobb szőrrel egyébként kicsit több gond van, neked is, meg neki is. Neked fésülgetni, ápolni kell, hogy ne hulljon annyira a szőre, neki pedig gondot okozhat ha túl sok szőrt nyel mosakodás közben. Szegény sokszor alig tudta felöklendezni a szőrgombócot a gyomrából. Mi mindig vetettünk egy kis füvet egy virágcserépbe, azt legelte amikor gombóc volt a gyomrában, ez segít neki kiöklendezni. Mivel szobacica volt. Egyrészt a fű beépül a szőrgombócba a gyomrában, másrészt csiklandozza a torkát és hányásra ösztönzi.


Ja, és szerezni pedig nyilván olyan helyről lehet, ahol az egyik szülő rövidszőrű volt, a másik pedig perzsa. Egyértelmű. :)

De a kölykökön is látszik, ha azt nem is tudják például, hogy az apa ki volt.

2010. dec. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Menhelyen szoktak lenni félig perzsák.

[link]

2010. dec. 26. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is félig perzsa cicám van és elszomorítalak, hogy a tápokon kívül semmi mást nem hajlandó megenni.
2010. dec. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem fogadj örökbe egy kiscicát a menheylről,vagy fogadj be az utcáról,mert az életét mentenéd meg,Én mindhárom cicámat az utcán találtam kiskorukban,és ma mindhárom,gyönyörű,egészságes cicó.
2010. dec. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem edd meg te a maradékot! :) Az állat nem kuka és nem konyhamalac!
2011. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
most mér? ugyanaz a kaja amit én eszek csak bele van harapva
2011. jan. 10. 20:02
 7/9 anonim ***** válasza:
A cicáknak nem megfelelő mindig az, amit mi emberek eszünk. Olvasgass utána a neten, rengeteg ilyen témájú írást találsz, azokból megérted. Anyukád nyilván a költségek miatt sem akar cicát, hiszen elég sokba kerül havonta. Almot kell venni, konzerveket, száraztápot. Bele kell kalkulálni az állatorvost is, hiszen min. évente egyszer oltatni kell, ha kijáró is, kullancs és bolha ellen kezelni. Ha pedig beteg lesz, súlyos tízezreket is ott lehet hagyni.
2011. jan. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem tK-es himalájai perzsám van. Tenyésztésre alkalmas... És pl. én vettem neki Orien tápot ( Ez a legjobb minőségű táp a piacon..) Nem ette. Helyette jobban szereti amit mi aszünk <3...

De javasolom a menhelyeket vagy az expresszt... Ott biztosan találsz.

2011. jan. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tökmind1 mit szeret már bocs... Az emberek is jobban szeretik a csokit, mint mondjuk a brokkolit, mégsem kérdés melyik a jobb...
2011. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!