Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legjobb táp, konzerv?

Melyik a legjobb táp, konzerv?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 14:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

vagyis konzervban.xĐ

előző voltam.

2011. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöma válaszaitoka! :)
2011. jan. 3. 16:17
 13/21 anonim ***** válasza:

A mi cicusunk kedvence:

táp: one adult indoor cat

konzerv: felix, simba


és imádja a whiskas macskatejet.

2011. jan. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy amennyibe egy normális macskatáp kerül, magam főzök neki enni.. kiporciózom, lefagyasztom, esténként kiolvasztok egyet, és úgy én is jól járok, meg a macska is.
2011. jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A főzéssel vigyáz. Olvasd el ezt:

[link]


Pár éves eset az Orijené, akinek a tápját nem főzéssel, hanem enyhébb besugárzással kezelték az ausztrál hatóságok, és csaknem teljesen kiölték az A vitamin tartalmát. Az eredmény: beteg Orijenes macskák, és az Orijen kivonulása az ausztrál piacról (ők nem hajlandóak hőkezelni a tápjukat, ezért volt a kötelező besugárzás)

2011. jan. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Az én cicáim is nyers táplálékot kapnak. Nagyon ritkán betegek, de ha mégis, gyorsan és gyógyszerek nélkül gyógyulnak fel.
2011. jan. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Az enyémnél sajnos újra kezdődik az a bőrprobléma, amivel a tápos időkben küszködött. És vissza is fogyott a tápos versenysúlyára.

Szerintem azért, mert mostanában nem eszik eleget. Utálja a csirkehús, amit kap, és ehhez még hozzájön, hogy a kajájába tett lazacolajat túl nagy kiszerelésben vettem, és megavasodott. Utóbbinak most csökkentettem az arányát (szerencsére nemsokára elfogy), így egyelőre úgy tűnik, ismét többet eszik.

2011. jan. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Látod utolsó, lehet mégsem olyan jó ez a nyershúsos etetés. :S Én azt mondom, próbáljatok ki egy "normális" száraztápot is, és meglátod a különbséget. Ha nem eszi szívesen a csirkehúst, igazán megérdemelné, hogy olyan ételt egyen, ami ízlik is neki. Ettől még adhatsz neki húst is, de egy próbát megér...

Voltatok orvosnál? Mitől van a bőrproblémája? :O

2011. jan. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Voltunk. Tavaly, amikor negyedszerre hullott ki egy helyen foltban a szőre, Volt labor vizsgálat is: csak a szokásos baktériumok a szokásos mértékben, semmi gonba, semmi atka.


Magyarán: ha egészséges lenne az immunrendszere, semmi problémájának nem kellett volna lennie.

Akkor váltottam át a tápról a nyershúsra, és mostanig, amikor megpróbáltam olcsóbb húsra váltani, semmi gondja nem is volt.

2011. jan. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Na, ma sikerrel járt a kis mocsok éhségsztrájkja, és a régi kedvencét, marhahúst adtam reggelire, mellé csirkeszivet, és májat egyben. Egy mancsrázással (jelentése: "Pfúj, húzzál rendes kajáért"), el is intézte.

Okulva a reggeli kudarból, ebédre már tisztán csak marhahúst adtam neki, de evés helyett megint leadta a pfújozós műsort. Viszont érezhette, hogy fölénybe került, mert délután már a dohányzásomat froclizta (eddig mindig még az ölembe is ült, ha füstöltem, most meg másfél méterről eljátszotta a hátrahőkölős, fejrázós "tudod, odamennék hozzád, ha nem lenne az a büdös bagó" műsort).

Gondoltam, akkor én meg megfeszegetem a kaja ügyet, és letámadtam a folyosón egy friss marhahús adaggal. Mire megint élénk mancsrázás, és hogy tovább erősködtem (hátha kézből megeszi), szépen odavezetett a másik táljához, hogy megmutassa, ő bizony titokban megette a ebédjét, és a maga részéről köszöni szépen, de egyelőre nem kér több szart.

Komolyan, erről az álnok macskáról már azt is el tudom képzelni, hogy meg se ette, csak elrejtette valahol. Gyanús, hogy nem hallatszott a szokásos csámcsogása a nap folyamán...

Mindegy, a marhahúst egyidőben megette, és szépen fejlődött is tőle, úgyhogy ebből már nem engedek. (Viszont 3kg csirkehúsos kajája megy a kukába...)

2011. jan. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!