Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hónaposan érdemes ivartal...

Hány hónaposan érdemes ivartalaníttatni? Nemek szerint más az időpont?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

Szia!

Szerintem a kanokat még ivarérés előtt érdemes. Olyan 8-12 hónapos korban bőven ideális.

Az én kutyám is 8 hónaposan lett ivartalanítva.

A szukáknál úgy tudom, hogy minimum 1 tüzelést meg kell várni, de van olyan orvos aki 2-3 tüzelést szokott megvárni. Változó, de az 1 az alap.

2010. dec. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha eléri a cica az 1 kilós súlyt, akkor nyugodtan viheted műtétre. Az ország egyik, ha nem a legtapasztaltabb macskás dokija szerint.
2010. dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:03


Macskáról van szó. De kutyánál, szukák esetében sem kell megvárni az első tüzelést, semmi gond nem lesz, ha tüzelés előtt pakolják ki. Sőt!! Az emlődaganat előfordulásának esélyét kizárólag az első tüzelés előtt végzett műtéttel lehet minimálisra (kb. 0-ra) csökkenteni.

2010. dec. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jajj, bocsánat, nem néztem kategóriát :$


Én is úgy hallottam, hogy ha elérte az 1 kg-os súlyt, akkor már lehet ivartalaníttatni.

A kandúrokat meg szerintem jobb minél előbb. Cicám is van, egy kandúr, ő is 8 hónaposan lett ivartalanítva :)

2010. dec. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A mi macskánknál még nem volt meg az első tüzelés, de már vittük ivartalanítani. Az 1 kilót akkor már rég elérte, nem lett semmi baja, kb. 5 hónapos volt.
2010. dec. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 2. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!