Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az állatorvos aztmondta, hogy...

Az állatorvos aztmondta, hogy nem szükséges a veszettség elleni oltás, mert a körzetünkben nem túl jellemző a veszettség. Beadassam-e mégis?

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 12:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%
Elsősorban az ivartalanítás fontos, hogy ne járkáljon el mindenfelé, főleg olyan helyekre, ahol idegen állatokkal találkozhat. Másodsorban az éves kombinált oltás is fontos. A veszettség ellenit én nem preferálom annyira, de ha nyugodtabb leszel tőle, akkor oltasd be a cicát. Én nem szeretem feleslegesen vakcinákkal agyonterhelni az élő szervezetet.
2011. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
szerintem azért kisebb megterhelés egy injekció,mintha elkapná a betegséget :) de köszönöm :)
2011. jan. 2. 16:42
 13/16 anonim ***** válasza:
83%
A mi dokink benti cicáknak akkor adja a veszettség ellenit, ha a gazdi kéri, ő nem javasolja. A kintieknek pedig olyan kombináltat ad, amiben van veszettség elleni. Az ivartalanítás tényleg fontosabb a veszettség elleni oltásnál főleg a kinti cicáknak.
2011. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Tibi1602 válasza:
59%
persze hogy be kell
2011. dec. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
én minden oltást beadattam a kutyáimnak, mert vesztettem már el kutyát ,mert elkapott valamit. az ember a gyereket is elviszi oltani hiába nem jár ki játszani a többiekkel nem?
2012. márc. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kutyának kötelező, macskának nem, de ha egyszer szétkapja a kezedet (például ment segítesz neki amikor beszorul valahova), egyszerűbb, ha a macska van oltva, mintha téged kell oltani (a humán oltás sokkal problémásabb)
2014. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!