Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskából illetve kutyából...

A macskából illetve kutyából átmehet a boha az emberre?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 11:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Igen.
2011. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És ha ott alszik a cica a fejem mellett akkor mi van? Átugrálnak rám vagy mi? És ha átjön rám mit csináljak?
2011. jan. 4. 11:15
 3/21 A kérdező kommentje:
Jajj bocs most látom mit írtam! Nem boha , bolha! :S
2011. jan. 4. 11:16
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Csak a macskából mehet át, a kutyából nem.
2011. jan. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
A kutyából is átjöhet,én onnan szereztem.Minél előbb kapd el,mert összecsipked!
2011. jan. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha az ágyban tartod a macskát, ill megosztod vele az ágyad, akkor az bonyolult problémát eredményezhet. A bolha ugyanis az ágyba költözik, így azt kell alaposan kitakarítani, amit lehet, azt főző-fertőtlenítő mosásba tenni, amit nem, azt beszórni, vagy befújni bolhaölővel, aztán nagyteljesítményű porszívóval kiszívni, esetleg levegőztetni pár napig. Magadat is kezelned kell a csípések miatt, és persze elsősorban a macskát. Baromira nem egészséges a macskával aludni, nemcsak emiatt.
2011. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Van nekik saját fekhelyük de mindig ottt kötnek ki. Frontline seppet kap mind2. Még nem láttam rajtuk, se máshol bolhát de fő a biztonság.
2011. jan. 4. 11:29
 8/21 anonim ***** válasza:
59%

Mi a két cicánkat menhelyről hoztuk, mondanom se kell hogy csupa bolha volt mindkettő. Lakásban élünk, nem raktam ki őket az ajtó elé, sőt, mondok durvábbat, még az ágyunkba is bejöhettek (jujj).

Nem lett semmi bajunk, nem lettünk bolhásak (abszurdum...) de még csak össze se csípkedtek.

Spot on készítménnyel maximális hatékonysággal kezelhető a bolha. Az első cseppentés óta nem láttam bolhát.

Azért nem kell mindent túlreagálni. Semmi bajod nem lesz ha a cica az ágyadban alszik, én 6 éves korom óta alszok cicákkal. A lényeg az állat rendbentartása (féreghajtás, spot on, stb)

Bár az is kérdéses hogy kijárós-e a macskád. A mieink bentiek.

2011. jan. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

11:33

Szrencsés és körültekintő gazdi vagy, ez jó, de hidd el, ez nem "abszurdum", meg túlreagálás. A kérdező annyit kérdezett, elkaphatja-e: igen, el lehet kapni állattól bolhát, férget, és meglepődnél, ha tudnád, milyen gondos odafigyelés mellett is megtörténhet ilyesmi.

2011. jan. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Azt még hozzátenném, hogy nem egy, hanem többféle bolhafajta létezik, a macskákban állt. kifejezetten a macskákra specializálódott macskabolha van (Ctenacephalides felis), és bár elméletben képesek más fajból is vért szívni, ha csak egy mód van rá, akkor a macskán tanyáznak, és a macska vérét szívják, mert azt szeretik. Tehát ha ott van melletted a macska, elég kevés az esély rá hogy téged csípjenek meg.

Ha meg spot on-nal vannak rendszeresen kezelve, fix hogy nem lesznek bolhásak.

2011. jan. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!