Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám egész nap pisil,...

A cicám egész nap pisil, mindig keveset, pedig erőlködik, mi lehet vele?

Figyelt kérdés
Szinte egész nap jár az alomra pisilni, de mindig csak pár cseppet.
2011. jan. 4. 16:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Macskák alsó húgyúti szindrómája. Így keress rá. Mindenképp sürgős orvosi ellátást igényel, főleg ha kandúr.
2011. jan. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Lány, és már több mint egy éve ivartalanítva van. Holnap az első dolgom lesz, hogy amint "kinyit" az állatorvos, megyünk.

Egyébként köszi a válaszokat!

2011. jan. 4. 17:29
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha kandúr lenne, akkor prosztata gondokra gondolnék. Legalább is a férfiaknál ez szokott lenni a tünet. :P Hehe :)


Vidd dokihoz!

2011. jan. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megoldódott a probléma, voltunk reggel orvosnál.

Nem húgyköve volt, a doki semmilyen szervi bajt nem talált nála. Szerinte idegi eredetű a baj, mert a családban elég sok változás volt mostanában, lehet megviselte a cicát, ezért a feliway párologtatót javasolta kipróbálni. Kapott azért egy enyhe gyulladáscsökkentőt, meg görcsoldót, amiket egy hétig kell adni neki a biztonság kedvéért, aztán egy hét múlva megint megnézi.

A cica amúgy jól van, nagy erőkkel eszi az új féle tápját. A doki szerint ivartalanított macskának csak kímélő tápot lehet adni, erről én nem tudtam, de mostantól azt kap, és jobban oda fogok figyelni rá, hogy ne csak szárazat legyen hajlandó megenni.


Még egyszer köszi, kaptatok egy-egy zöld kezet!

2011. jan. 5. 11:53
 15/16 anonim ***** válasza:
Sajnos ez elég gyakori betegség, az én cicámnak már fél éves korában kezdődött. Kizárólag speciális gyógytápot ehet, ha megpróbáltam mást adni, előjött a betegsége. (na jó, némi májkrém, párizsi, virsli, sonka nasinak belefér, de kommersz tápokkal ne próbálkozz.)Valóban igaz hogy összefügg a stresszel, az én cicum labilis idegi állapotú, félénk macsek. Fontos még az elegendő folyadék-fogyasztás.
2011. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hát, ezek a cicák ilyenek... jól rá tudnak ijeszteni az emberre.
2011. jan. 6. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!