Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan írtsuk ki a bolhákat a...

Hogyan írtsuk ki a bolhákat a lakásból?

Figyelt kérdés

Van 2 macskánk, már mindent megpróbáltunk, de nem akarnak kipusztulni a bolhák. Bolhaírtó samponnal megfürdettük, utána kaptak bolhaírtó nyakörvet, de az nem nagyon zavarta a bolhákat, viszont az egyik kikaparta a nyakát, úgyhogy levettük. Aztán befújtuk frontline spray-vel, rendesen, felemeltük a szőrét fésűvel és bőrükre, az egész testüket, és nem hagytuk, hogy lenyalják, de az se zavarta különösebben a bolhákat. Bolhafésüvel fésülgetjük őket, azzal is kiszedtünk csomót. A lakást befújtuk insecticide 2000 spray-vel. De még mindig bolhásak.:D

Egyéb ötlet, mit lehetne tenni?


2011. jan. 6. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy sikeres legyen a bolhairtás, meg kell keresni az okot. Valahol a közelben rengeteg bolha lehet. Így tartósan nem lehet kiirtani, mert cicák nélkül is bekerülhet a lakásba.

Ajánlok egy weboldalt, ami szerintem nagyon jó ötleteket ad és nem is káros, mint a vegyszerek. [link]

2011. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Közel egy hónapja én is hasonló problémával küzdöttem. Nekem csak lakásban tartott cicám van. Mikor ide került semmi jele sem volt bolhának. Aztán elutaztunk külföldre és a cicát elvittem egy panzióba ahol bolhás lett.Roszz volt nézni ahogyan vakarta magát. Mivel közel 15 éve vannak cicáink így tudom, hogy a Frontline és társai amennyire drágák annyira nem érnek semmit...

Utána néztem a neten, hogy milyen házi praktika van a bolhairtásra, mert nem mindig voltak a mai 'remek' irtószerek. Én találtam olyat, hogy etessek foghagymát a macskával vagy fürdessem meg almaecetben. Az utobbinak hijján voltam és a köztudott, hogy a macskávak nem tudsz fokhagymát etetni. Hát én fogtam kifőztem vagy 5-8 db foghagymát egy liter vízben. Belezúztam a vízbe a fokhagymát felforraltam a vizet és miután kihűlt és abban fürdettem meg a macskámat, persze hígitottam picit és láss csodát a bolhák kezdet eltűnni belőle. Néhány nap múlva tettem a cicára Advocat-et és a felmosó vizbe tettem az általad említett insectide 2000 sprayből azzal felmostam és befújtam a parkettának azon részeit ahol nem lehet felmosni és a kárpitokat is befújtam.

Persze én hozzatam külföldről bolhairtó tabletát nem is értem, hogy itthon hogy-hogy nem ismerik (????) az is nagy segítséget jelentett szerintem.

Remélem segítettem. Kitartás, meg lesz az eredmény! :)


23L

2011. jan. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát én sem nagyon hiszek a frontline-ban, pedig mindenhol azt írják, milyen jó. nekem eddig 3 macskán nem hatott. szerintem csak olyanok írják, hogy mennyire jó, akik nem is foglalkoznak vele, van e az állatukban bolha, csak letudják ezzel a kérdést. nem szívesen fújok rovarírtó vegyszert a macskámra, amivel én elvileg csak gumikesztyűben érintkezhetek...
2011. jan. 12. 16:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Az Insecticid nagyon jó, de nem elég egyszer használni. Először is a cicákra cseppentős bolhairtó, az a leghatásosabb (és nem is balesetveszélyes, mint a nyakörv).

Rögtön ezután egy alapos takarítás, porszívózás után alaposan bespriccelni Insecticiddel, ez már segít. Makacs esetben több napon át porszívózni, spriccelni, még a petéket is kiirtja.

2011. jan. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!