Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Hogyan mossam...

Mit csináljak? Hogyan mossam ki a szőréből?

Figyelt kérdés
Van 1 fehér szőrű macskám és 1 kutyám aki kint van az udvarban. A macska megint (mikor be akartam menni a házba) kiszökött a kutyához, akivel egész jól meg vannak csak akk nem ha a macska fut és a kutya elkezdi kergetni(különben amikor a kutya bejön a házba úgy tényleg tök jól meg vannak). Szal a macska bement a "pajtába" ahol mindenféle szerszámokat meg néhány régebbi bútort tartunk. A lényeg az h most fekete lett vmitől a háta, vhogy sikerült megfürdetnem, de nem jött le + a füle széle is kicsit olyan lett (de ott nem fürdettem meg). Mit csináljak még h ki jöjjön a bundájából?
2011. jan. 6. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Zavard neki a borotvát...egy hónap és tiszta lesz az új bunda! :)
2011. jan. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztos valami olajféleség, mert a korom az lejött volna.

Próbáld egy nedves szivacsra tett sok mosogatószerrel átdörzsölni, aztán öblíteni. Ha olajszármazék, és lenyalja a macsek, akkor megbetegedhet tőle...

2011. jan. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Holdtündér ***** válasza:

Nekünk régen volt egy kinti cicánk, beleesett a fáradt olajba. Szegény... Elvittük dokihoz aki el akarta altatni. Hát még mit nem! Hazavittük, megfürdettem és nekiestem ollóval. Lenyírtam a bundáját amilyen kicsire csak lehetett. Utána még sok sok évig volt velünk a cica. :)

Először csúnya lesz, de ha tényleg ilyen olajos akármi, azt nem tudod úgy lemosni, hogy ne irritáld vele a bőrét. Talán az olló itt is megoldás lehet.

2011. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A cicámat úgy tisztítottam le, amikor fürdés után is ott maradt egy tenyérnyi olajfolt, hogy naponta többször is kikeféltem. Majd a kefét mostam el (egy kicsit durvább neylonkefe). több mint egy hétig tartott, de a cicának nagyon tetszett a dolog. :-)
2011. jan. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

NEHOGY VEGYSZERREL MOSD LE!! TILOS! jézusom, hogy lehet ilyen hülyeséget írni. vagy jót, vagy semmit!!!

Szerintem is a kefés megoldás a legjobb, levágni csak akkor kell (operációnál is levágják, gyorsan visszanő), ha nagyon erős a szennyeződés.

Egyébként meg ne aggódj, AZ ÁLLATOK BUNDÁJA ÖNTISZTULÓ, az én macskáim/kutyáim összekenődnek néha, mégis túlélik...

ha csak a szőr teteje koszos kicsit, a bőrig nem jutott el a cucc, magától rendbe jön.:)

2011. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!