Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet fájdalommentesen...

Hogy lehet fájdalommentesen kifésülni a cica szőréből az elfilcesedett csomókat?

Figyelt kérdés
Nem nagyok a csomók, de annyi szőre van, hogy egyszerűen sokszor észre sem veszem közte a filces darabokat.
2010. jan. 6. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
azt sajos csak kivágni lehet de visszanő ne aggódj.
2010. jan. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én cicómnak is elfilcesedett, de levágtam (ollóval, mert nem szereti a berregő kütyüket, mint pl. a hajnyíró), és már nagyon szépen növöget vissza. Mitől filcesedik a cicád szőre?
2010. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Attól, hogy hosszúszőrű. Az a baj, hog nemrég volt ívartalaníttatva, ezért még a pocakján is rövidke a szőr, nomeg én is eddig több csomót is kivágtam... Szegényke, lassan olyan összevissza bundája lesz, ha még sokat vagdosok :)
2010. jan. 6. 19:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Éles ollóval vágd fel hosszában, attól függően, hogy mekkora a bog több darabra, utána fémfésűvel megpróbálhatod óvatosan kifésülni.
2010. jan. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Folyamatosan karban kell tartani a hosszú szőrt. Hetente három alkalommal ki kell fésülni, valamint szerezz be speciális tápot, melyet kifejezetten hosszú szőrű cicáknak készítenek. Most mindenesetre a csomók kivágásával kezd és a jövőben rendszeresen ápold.
2010. jan. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézz körül a cicás oldalakon. Lehet kapni kifésülő sprayket is. Ezek segítenek kissé feloldani a csomókat.
2010. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha olyan kicsik a csomók, hogy észre sem veszed, sztem nyugodtan fésüld ki. Az én hosszú szőrű macskám még sosem "szólt" érte. Én mindig úgy fésülöm, hogy ahol csomó van, ott a szőre tövét fogom a kezemmel miközben kibontom a csomót egy lapos fésűvel. Biztos vagyok benne, hogy nem fáj neki, sőt, sokszor ő hozza a fésűt.. Én nem szeretek ollózni, egyszer láttam egy cicát, akinek belenyírtak a bőrébe! Jó, persze, az durva eset és béna gazda volt, de mivel a fésülgetéssel tuti nem bántom a bőrét, és ő is szereti, inkább így csináljuk.
2010. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!