Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adhatok a cicámnak Kutya-...

Adhatok a cicámnak Kutya- macska szalámit?

Figyelt kérdés

Mivel tudom, hogy a kutyának és a macskának is másak az igényei, ezért kételkedem kicsit, mivel úgy tudom, a macskáknak több fehérjére van szükségük. Viszont most a párom hazaállított 2 db ilyen szalámival, amit vonakodva bár, de megkóstoltattam a macsekkal, és ízlett is neki. Megnéztem a neten:

Nedvesség max. 63 %

nyersfehérje min. 13%

nyerszsír min. 9 %

nyershamu max. 10 %

nyersrost max. 2 %

A vitamin 3000 NE/kg

B1 vitamin 2 mg/kg

B2 vitamin 2 mg/kg

Nikotins av 11 mg/kg

Vas 60 mg/kg

ezek az adatai. szerintetek néha, úgy kb 3-4 naponta belefér pár ilyen szalámival való etetés?

(ja és igen... biztos lesz majd pár ember, aki majd szóvá teszi, hogy olcsó "szemét" kajával etetem a macskát, pedig nem:). Iams-al etetem , épp ezért a pépes-vagy hogy is mondjam-kajából már nem tudok felső kategóriásat venni. És én úgy gondolom, a száraztáp a lényeg.)


2011. jan. 13. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, add neki oda nyugodtan, belefér. Amint látom, úgysem ez a fő kajája, úgyhogy egye meg nyugodtan a cicus, ha ízlik neki.
2011. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3-4 naponta biztosan adhatod.


Egyébként nem a fehérje a fő különbség a kutya, és a macska táp között, hanem a taurin. A macska szervezete nem tud taurint szintetizálni, ezért benne kell lennie a tápban. A kutyatápban nincs taurin. Ahogy nézem, ebben a szalámiban se.

2011. jan. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én macskám is szerette a kutya tápot. Szerintem a macska és kutya kaja között nincs olyan nagy külömbség. Ez a szalámira is vonatkozik.
2011. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó: olvass, mielőtt írni kezdesz.
2011. jan. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!