Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi van ilyenkor a szemével?...

Mi van ilyenkor a szemével? Biztos, hogy nem kötőhártya.

Figyelt kérdés

3 éves cicámon néha azt veszem észre, hogy dől a könny az egyik szeméből és a mancsával "vakarja" mint egy őrült. Utána pár napig be van neki dagadva egy kicsit és ahogy jött, el is múlik. Nem csipás, teljesen tiszta, csak folyik a könnye. Kicsi kora óta előjön ez a dolog pár havonta. Előtte egyik macskámnál se fordult elő. Van valakinek tapasztalata vagy ötlete?

Nem látom annyira súlyosnak, hogy orvoshoz rohanjak vele. (Sokszor voltunk mostanában, már a gatyám ráment.)


2011. jan. 13. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy idegentest van a szemében, vagy belekapott, és felsértette? Próbáld meg kamillateával mosogatni.
2011. jan. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt szoktam, attól szokott is javulni. Nem ilyen gyakran belekerül neki valami? A többi macskának miért nem? Gondolom az nem jó magyarázat, hogy hosszú szőrű. (Előző cicáim mind rövid szőrűek voltak.)
2011. jan. 13. 13:39
 3/5 A kérdező kommentje:
...De ilyen gyakran ( a Nem ilyen gyakran helyett)
2011. jan. 13. 13:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem van hasonló tapasztalatom. Cicám 9 hónapos, és elég sokáig volt macskanáthás. Akkor az egyik szeme be volt gyulladva, és hasonló tüneteket produkált, mint a te cicád. Már teljesen meggyógyult, de még mindig kb. havonta előjön. Az orvos azt mondta, valószínűleg ez élete végéig így marad, ezt a macskanátha számlájára lehet írni. És tenni ellene nem lehet. Más ötletem nincs, mitől lehet.
2011. jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sosem vettem észre, hogy lenne más baja, kicsinek sem tüsszögött vagy folyt az orra. De elhiszem amit írsz, mert biztos vagyok benne, hogy nem normális és senki se adott még rá kielégítő választ rajtad kívül.

Köszönöm!

2011. jan. 20. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!