Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám cukorbeteg. A doki...

A macskám cukorbeteg. A doki Royal Canin-t mondott, de az nagyon drága/4000ft a 1,5kg/. Olcsóbbat tudtok mondani nekem esetleg webáruházba lehet kapni?

Figyelt kérdés
faját is írjatok.És kifejezettem cukorbetegségre való száraztápot keresek.Még úgy emlékszem a Cat Show márkájúnak is van olyan de nem találok.
2011. jan. 14. 19:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

Abból a Royal Caninból, ami neki kell, nem hiszem, hogy fogsz kapni kimérőset:


[link]


Azt tudnod kell, hogy ha esetleg inzulin nélkül meg is ússzátok, simán diétával, normál tápokat már nem ehet. Még a jó minőségűekből sem, nemhogy Friskiest vagy Whiskast (amik a legrosszabb minőségű tápok között vannak).

2011. jan. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%

Meg tudod oldani a napi háromszori etetését, és van időd magad készíteni a kajáját?


Ha igen, akkor nézz fel ide: www.catnutrition.org.


Van ott egy nyershúsos recept, ami szintén segíthet. Én ezt etetem, és kijön havi 4k alatt.


Nem azért etetem a macskámmal, mert cukorbeteg lenne, hanem azért mert ebben bízom, de jópáran állítják, hogy a cukorbeteg macskákon is segít a visszatérítés a természetes étrendre. Maga a weblap tulajdonosa is a saját krónikus bálgyulladásban, és diabéteszben szenvedő macskáján segített ezzel az étrenddel.

2011. jan. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
44%

Ja, természetesen a weblap tulajdonosa, és mások is végigcsinálták a kálváriát a különféle gyógytápokkal, amíg azon az alapon, hogy a nyershúst evő macskák nem cukorbetegek, nem szenvednek bélgyulladásban egyáltalán, mentesek bármiféle "civilizációs betegségtől", megpróbálkoztak ezzel a menüvel. És segített.


Ha nem bízol a természetes étrendben, Guglizz erre: "Pottenger kísérlet". Egy sok évtizedes kísérlet, aminek a következtetéseit nem reklámozzák, mert a macskatáp nagy üzlet, és egyre nagyobb.

2011. jan. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 11:26


Mennyit szoktál csinálni? Amennyit elkészítesz mennyi időre elég?

2011. jan. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
60%

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 11:42


Köszönöm az infót! Végre megerősítést kaptam, arról amit én is tapasztaltam. Közben találtam egy magyar oldalt is a témában, ami nagyon jó! [link]

Erről az oldalról kiemelném ezt a részt.

"... macskakat 2/3 nyers huson, 1/3 nyers tejen es tokehalmaj olajon..."

2011. jan. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
43%

18:51:

Kb. 2,5 kg-ot, készítek egyszerre, ami kb. 2 heti adag.

A legutóbbi adagja nagyvonalakban:

- 1kg pulyka érme felaprítva,

- 1 kg farhát,40dkg csirkeszív, 20dkg csirkemáj darálva,

- 4 tojássárgája,

- a catnutrition-on említett vitaminok, egyebek

Egy étkezésre elegendő adagokra osztva, joghurtos poharakból készített kis tálkákban fagyasztom le.

2011. jan. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
De a következő ellátmányánál azt hiszem újítok egy kicsit: minden adagjába teszek egy kis darab nyers csirkenyakat is, egyben. Ha rákapna a rágcsálására, az segíthetne megelőzni a fogkövet is. Ha belejön, és elrágcsálja mindet, akkor majd ennek megfelelően csökkentem a farhát mennyiséget. Nehogy túl sok legyen a kalciumból.
2011. jan. 18. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem jött be az újítás, mert tisztán csirkéből csináltam a kajáját, amit utál. Csak akkor eszi a csirkét, ha valami más, mellé adott hús "lefedi" az ízét.

Most nem volt más hús, úgyhogy egy falatot sem evett belőle, ment mind a kukába. Az éhségsztrájk veszély miatt nem érdemes kísérletezni, inkább adom a kevencét, marhahús alapon.

2011. jan. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!