Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a macskáinkat, hogy ne tépjék a szúnyoghálót, létezik valami szagos, riasztó spray?

Figyelt kérdés
Szeretnek rajta nyújtózkodni, viszont kitágulnak a szálak, a rovarok könnyedén be tudnak jönni a lakásba. Mivel lehet erről leszoktatni őket?
2011. jan. 16. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Legyints oda neki egyet finoman.majd rájön,hogy miért kapta.az én cicám egyszer az ágyamba pisilt,pedig már rég szobatiszta volt,gondolom csak lusta volt kikéreszkedni.Na akkor volt csihé puhé.Azóta nem mer a szobámba jönni,de attól függetlenül nem vadult el,ja és nehogy valaki azt mondja rám,hogy állatkínzó vagyok,mert nem vagyok.De a fenyítés nem árt néha.szerintem...
2011. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet kapni sprét aminek az illata távol tartja a macskát. Fújd le naponta.
2011. jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igazad van..:) előttem aki irt :D az szerintem is a megoldás vagy semmi sincs ha folytatják tovább..
2011. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kölyök macskánál az első hozzászóló módszere bejöhet, de csak tettenérés esetén. Érdemes valami figyelmeztető hanggal kombinálni, mert akkor annak is becsülete lesz, és máskor, más ügyben már nem kell verekedni.

Finom legyintések viszont csak arra jók, hogy a szemed előtt ne csinálja.

Kölyökkorból kinőtt macskánál felett már nincs értelme komoly fenyítéssel nevelni. Marad a könnyed legyintés, aminek annyi a hatása, amennyi. Itt már neked kell igazodni, ha korábban nem szerezted meg a tekintélyt.

Nem tudok olyan szagról, ami megvédhetné a szúnyoghálódat. Vannak szagok, amiket utálnak (macskariasztó spray, citrus illat), de nem eléggé ahhoz, hogy a szúnyoghálót ne kóstolgassák miattuk. A szúnyogháló túl exponált helyen van ehhez.

2011. jan. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még annyit, hogy bármilyen "védőillat" a lakásban is stresszelné a macskát.

Az én macskám ma konkrétan kivitette velem a kukába a 2m-el távolabb fekvő asztalról a narancshéjat, addig nem volt hajlandó nekifogni az ebédjének.

Rendesen is magyarázta, mi a baja: szokás szerint követett, amikor behoztam a kajáját, és ilyenkor amikor leteszem a kajáját, megvárja, amíg kap egy simit a hátára, és nekilát. De most nem várta meg a simit, hanem nekiugrott a narancshéjas asztalnak, majd beállt a tálkája mögé, és várakozóan nézett rám. Kivittem, és láss csodát: amint üres kézzel visszatértem, nekilátott. Megértem. Ez a narancs dolog kb. olyan lehetett neki, mintha nekem kellett volna egy rakás szarral egy szobában ebédelni...

2011. jan. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Segít, ha megvannak az embernek a maga kis közös ceremóniái a macskával, mert minden változás abban egy üzenet a macskától.

Ez a narancsos eset más megvilágításba helyezett egy pár nappal korábbi esetet is: határozottan felém indult, aztán 20 centi távolságra tőlem hirtelen megállt, és látványosan hátrahőkölt, mintha falnak ment volna. Narancs szagú volt a kezem, és nekem ebből az jött le, hogy olyan rossz a szaglása, hogy csak 20 centiről érezte meg.

Valójában nyilván akkor is már méterekkel messzebbről érezte, csak eljátszotta ezt a hátrahőkölős színjátékot, hogy vegyem már észre, mi a pálya.

Szóval, ezek után és biztosan nem riasztó spréznék, mert ez egy viszonylag kicsi lakás, és nem akarnám, hogy mindenhol kényelmetlenül érezze magát benne.

2011. jan. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeség a spray ! :S
2011. jan. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Aki sprayel kínozna egy macskár fejbe is rúgnám.

Mikor még kicsi akkor kel ráparancsolni.

2011. febr. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aluminium szunyogháló. Obiban 5000ft körül van egy ajtora böven elég. Also rugdalozo részére duplan hasznalva. Még nem hasznalok ilyet de tavaly egy macsakarofmaju lyuk lett a hagyomanyos szunyoghaloajton ugyhogy idén bekeményitek.
2011. márc. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!