Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kb 6 hónapos gyönyörű cicám...

Kb 6 hónapos gyönyörű cicám van. (kandúr) Sajna rászokott a galamb húsra. Párom ezt nem nézi jó szemmel. Hogyan tudnám a cicát leszoktatni a vadászatról? Vagy le kell szoktatnom? Árthat e neki a galambhús?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
A macska vadászik. A galambhús nem árt, a macskák madarakat levadásszák megeszik. Leszoktatni pedig nem lehet, nem kutya nem lehet tanítani. Ösztönös cselekvés.
2011. aug. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Á zsenge gerlicét igencsak szereti,Van ízlése az biztos.Leszokatni??hát kétlem!
2011. aug. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudod leszoktatni. A vadászat a vérében van. Esetleg annyit elérhetsz, hogy pástétommal eteted, és így csak megfogja a galambot, de nem eszi meg.. Bár a galamb ettől függetlenül nem lesz boldogabb:)

Nem értem, miért baj, ha a cica vadászik, legalább egeretek sem lesz, mert az is megfogja.. Nagyobb probléma lenne, ha a védett/ritka énekesmadarak közül szemezgetne, mint egy időben az enyém. Ártani nem fog neki, viszont ha olyan környéken laktok, vigyázz hogy nehogy mérgezett rágcsálót egyen, mert ha későn veszed észre a jeleit, belepusztul.

2011. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A macskát az emberek nem tudom miért nézik átalakult ölkedvencnek, mikor megmaradt vadásznak...

Adhatsz rá csengős nyakörvet akkor a madár elrepül mert észreveszi, de nem hiszem h a cica csípné,,,

2011. aug. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyakörv kínzás, egyetlen macska sem szereti, ráadásul idegbajos lesz az állandó csilingeléstől. A madarakat meg úgyis elkapja, ha épp isznak, fürdenek, szóval figyelmetlenebbek.. Kinti macskára amúgy is veszélyes nyakörvet adni, könnyen fennakadhat egy résben és megfojtja magát (vagy csak egyszerűen beszorul, és soha nem találod meg) Régen próbáltam bolhanyakörvet használni a macskámon, a szemem láttára akasztotta fel magát a kerítésren, ha nem vagyunk ott, nem tudom mi lett volna vele.. Azóta cseppekben kapja a bolhairtót.
2011. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
volt nekemis eljárkálós macskám, ő gyöngytyúkot lopott a kiscicáinak :D:D:D
2013. júl. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mercidesign válasza:
Hű de régi írások, de azért írok, 3 éve lettek újra cicáim. A kinti macskák nagy vadászok, néha én is irigykedve nézem, mekkora galambokat pucolnak az ajtó előtt, és lakmároznak. Viszont a patkányt, egeret nem eszik meg, csak iderakják, játszanak vele. Akkor adok tejet, hasmenésük lesz tőle, ez méregtelenít.
2020. febr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!