Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek visszavigyem az...

Szerintetek visszavigyem az állatorvoshoz?

Figyelt kérdés
4 hónapos kiscicám nyakán nőtt egy borsónyi csomó. Vasárnap vettem észre, hétfőn elvittem a dokihoz. Azt mondta, hogy lehet a nyirokcsomója gyulladt be, de lehet hogy csak a tesójával való bunyó közben harapás vagy karmolás következtében gyűlt meg. Nem köhög, nem tüsszög, normális a hőmérséklete, jól eszik, játékos, bár az orvos azt mondta a tüdejében légzésnél mintha egy kis reszelősséget hallana, de csak minimálisan az egyik oldalon. Kapott antibiotikum és vitamin injekciót, azt mondta, ha nem látok javulást vagy rosszabbodna pénteken vigyem vissza. Azóta is jól van, de a csomó mintha nem akarna kisebb lenni, vagy ha mégis csak minimálisan, mondjuk növekedni sem növekedett. Szerintetek?
2011. jan. 19. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Megnézte a csomót kézzel?

Azért egy harapásos és egy gyulladás miatt nőtt csomó között különbség van.

Ha karmolás, vagy harapás miatt van, azt le szokták kezelni.

Talán másik doki valóban megnézi, mi is van a cicád nyakán?

2011. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elég egyértelmű utasítást kaptál a dokitól, nem? Ha péntekig nem látsz javulást (nem csökken a csomó mérete), akkor vidd vissza! Még csak szerda van. Péntekig akár el is tűnhet az a csomó. Egy tartósan fennálló gyulladás nem egy nap alatt múlik el. Ha pénteken van csomó, vigyed, ha nincs, vagy jóval kisebb, akkor meg ne.
2011. jan. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Első válaszolónak: igen megvizsgálta kézzel is, azt mondta, hogy mivel kicsi a csomó azért nem tudja biztosan megállapítani. A szőre el is takarja, tehát ha csak ránéz a macskára nem látni, hogy van csomója, én is csak simogatás közben vettem észre.

Másodiknak: Én is értettem amit a doki mond, nem is ezzel van a gondom, hanem azzal, hogy itthon fejemhez vágják (főleg a férjem), hogy ilyen "kis hülyeségek" miatt minek kell állatorvoshoz rohangálni. De én úgy érzem felelős vagyok értük és ha valami eltér a normálistól, akkor jobban szeretem, ha megnézi szakember is. Majd magától meggyógyulásra meg nem adok, főleg ha abban sem vagyok biztos mi baja. Tehát inkább erre vonatkozott a kérdés, hogy tényleg feleslegesen aggodalmaskodom-e.

2011. jan. 20. 10:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Átérzem a fájdalmad, én is hasonló-apróságoknak tűnő-dolgokkal viszem rendszeresen a cicáimat az orvoshoz. Azt tanácsolom, inkább vidd el. Esetleg egy másik orvoshoz. Hátha többet tud mondani, mint a mostani doki.

2011. jan. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 22. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!