Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adtál már cicádnak egeret?

Adtál már cicádnak egeret?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam arról, hogy egyes helyeken lehet venni élő egeret és azt odaadva a cicának a számára legalapvetőbb táplálékot biztosítjuk, ráadásul kiélheti vadászösztönét is, amikor "játszik" vele. Jónak / megvalósíthatónak tartod?
2011. jan. 21. 13:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%
nem is az elvvel van bajom hanem most komolyan a szobába vagy valahol hagynád hogy szétcingáljon egy egeret? jó nem mintha túl sok vér lenne benne de azért szét tudja kenni a beleit a padlón meg viszi jobbra balra, kinek hiányzik hogy esetlen még egy hét mulva is rohadó egérdarabokat találjon itt ott?... blööööööááhhh.... fuj... arról nem is beszélve hogy végig tudnád e nézni a dolgot... vagy ha esetleg elfut az egér és nem kapja el, akkor vadászhatod hetekig addig meg ha szerencséd van nem rág lyukat a kedvenc cuccaidba meg a dvd tv zsinór is egyben marad... nagyon meggondolnám...
2011. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
39%
Én úgy tudom a kandúrok nem is egerésznek.
2011. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én az udvaron engedném el a fűben, nem a lakásban. Aztán vagy elkapja, vagy nem. De feltételezem, hogy elkapná. Ha meg nem akkor majd elkapja egy másik. Amúgy simán végig tudnám nézni, amikor egy előző macskám madarat fogott, csak azért vettem ki a szájából, hogy ne szedjen össze mindenféle atkákat. De nem hatott meg, ez az élet rendje. A macska egeret és madarat fog.
2011. jan. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
De egerésznek a kandúrok. :S
2011. jan. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Szerintem egészségtelen a nyers egér."


Mert, a te cicad ha megfogja az egeret oda viszi neked h susd meg neki? ..esetleg kiveszed a szajabol es sulve adod vissza neki?:D

2011. jan. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem tartom jónak. Sajnálnám az egeret. Egyébként az én cicáim meg sem ennék, csak megölnék, és fájdalmas, lassú halála lenne szerencsétlennek.


Kaját kapnak mindenfélét, a vadászösztönüket meg kiélik játék közben, egymáson, a kutya kajájának ellopásával, az én kajám levadászásával, stb. :)

2011. jan. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nézd ha a szobában engeded el az egeret, fent van a veszélye annak, hogy az egér gellert kap és az istennek nem bírod kiirtani a házból.

Ha meg az udvaron engeded el, akkor vettél a szomszéd műanyagcsapdájának egy egeret.Ez semmi más, csak fölösleges pénzkidobás.

Az életben nem ugy néz ki a dolog hogy a macska meglát egy egeret, és meg is fogja, simán elhibázza, főleg ha rutinja sincs.

Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb szobacica valóban meg sem eszi az egeret.Szóval teljes mértékben hülyeség.

2011. jan. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az enyém szobacica és megeszi az egeret ha meg tudja fogni.

Igaz, előtte egy órát játszik vele, de úgy olvastam hogy azt nem rosszindulatból teszik, hanem azért mert

1. Gyakorolnak. Amikor nem éhezik egy macska, akkor kihasználja a lehetőséget hogy gyakorolja a vadásztudományát. Miven neki nincsen konditerme, ezért az élő egereken.

2. A macskák könnyen sebezhetők, az egerek és patkányok meg harciasak. A cicusok egy torokharapással ölik meg zsákmányukat, pont ekkor a legnagyobb a sérülés esélye. Ezért a horgászokhoz hasonlóan fárasztják zsákmányányukat hogy mire az ölésre kerül a sor, az ne jelentsen veszélyt.

2011. jan. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!