Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskánk szokása, hogy...

Tetris kérdése:

A macskánk szokása, hogy behozza az élő egeret a házba, és elereszti. Mit tegyek, hogy leszoktassam erről?

Figyelt kérdés

Tegnap este az egész TV szekrényt ki kellett rámolni, el kellett húzni, mert a macskánk behozott a kertből egy jó kövér egeret (hörcsögöt?), majd elengedte a nappaliban.

Majdnem elájultam amikor megláttam netezés közben, hogy egy egér vigyorog rám a padlóról. Sikítottam, erre az egér bebújt a TV szekrény mögé.

Az egeret hajkurászta az egész család, nehogy már itt egérgyár legyen, vagy valami betegséget terjesszenek ezek a rágcsálók.

Tavaly nyáron a beépített konyhabútor mögé bújt el az az egér, amit behozott a macska. Az már azóta munifikálódott vszeg, mivel azóta se került elő. Most erre megint ezt csinálta.

Arra gondolni se merek, hogy hány egeret eresztett már el, amit észre sem vettünk? Mit csináljak a macskával?

A macska meg ott röhögött, hogy a család egerészik.

Végül, miután felforgattuk a lakást, előkerült az egér, mivel a macska megszánt minket, és elkapta. De akkor meg nem akarta odaadni, úgy kellett vele huzakodni, hogy eressze már el, és adja oda. A kötélhúzás közben az egér még élt, harapott, keservesen cincogott, a macska morgott, a fiam ordított, én sikoltoztam. Végül elszedtük tőle a félholt egeret, és átdobtuk a szomszédba. Had örüljenek ők is.

Segítsetek légyszives, mit csináljak, hogy ne hozza be az egeret a macsek? Kész idegbeteg vagyok, már mindenhol egereket vélek látni.

Elfelejtettem, hogy macskaajtó van a bejárati ajtón, azon át csempészi be az egereket.


2011. febr. 14. 13:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell zárni a cicát,és csak akkor engedd be,ha nincs nála egér.. miénk is et csinálta,volt neki cicaajto,azota már nincs neki
2011. febr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Hát mondjuk alap, hogy a szomszédba nem dobunk egeret, mert a szenyaság. Üsd agyon és dobd ki.

A cicust meg vagy ne engedd ki, vagy ne engedd be, vagy vegyél sok-sok ragacsos egércsapdát a lakásba! Esetleg először az előszobába engedd be a nyáu-t, majd, ha meggyőződtél az egérmentességről, akkor beljebb.

2011. febr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ezen most jót röhögtem, de nem akarlak elkeseríteni, nincs rá recept, csak ha tényleg kizárod.

Nálunk is macskaajtó van, eleinte csak a száraz faleveleket halmozta fel a lakásban, néhány kisebb fadarabot, aztán már volt itt béka, veréb, különböző bogarak és persze a megunhatlan egér.

2011. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Úgy megsajnáltam azt a nyomorult egeret! Remegett szegény, mire elszedtük a macskától. Azon tanakodtunk, mit csináljunk vele, és akkor jött az ötlet, hogy a szomszédnál jó helyen lesz. Végülis már repült át vakond is egyszer.


Az ötleteket köszönöm szépen!!!!

2011. febr. 14. 14:07
 5/20 anonim ***** válasza:
Nálam ez nyári napokon fordul elő, amikor éjszaka nyitva van az ablak, és hajnalban arra kelek fel, hogy valami matat az ágyam alatt.Ilyenkor egerészek,verebezek,vakondot keresek, mert ez mind megfordult már a szobámban.Ja és volt hogy meglepett az ablakpárkányomon egy bazi nagy patkánnyal is !!!
2011. febr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, h amit ti átdobáltok, azt ő dobálta át előzőleg xD
2011. febr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%

:D Ne haragudj de ahogy olvastam a kérdést elképzeltem a jelenetet szó szerint, és elkapott a röhögőgörcs.

Amúgy ez ellen tényleg csak úgy tudsz tenni, ha megszünteted a macska ajtót, és csak egérmentesen engeded csak be a cicust.

2011. febr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Volt olyan macskánk, amelyik a konyhaablak kis ablakán közlekedett, amikor kölykei voltak, hozta a félig megfojtott egeret nekik. Azok persze még túl kicsik voltak hozzá, de betette a dobozba. Egér magához tért, kimászott és elbújt, mi meg egerészhettünk. Macska ki se jött a dobozból, a kicsiket dédelgette és biztosan röhögött rajtunk.
2011. febr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kizártam, de 2 perc után vissza akart jönni, mert végzett a dolgával. Beengedtem, de most megint kimenne. Jó, akkor most újra kiengedtem.

Eltelt egy perc azóta, éppen leülnék a gép elé újra, de most a kutya szeretne bejönni.

Viiiiii....

2011. febr. 14. 14:20
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha kizárod, akkor a küszöbre vagy a lábtörlőre fogja rakni, aztán ha kinyitod az ajtót, megint csak befut az egér.
2011. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!