Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt ez a macska?

Miért csinálja ezt ez a macska?

Figyelt kérdés

Cicus nem az enyém, kb 4 hónapja élünk egy fedél alatt a gazdijával (meg másik 4 emberrel). Nem próbáltam megnyerni magamnak, de ha betévedt a szobámba, ki se dobtam, egyszerűen csak megtűrtem.

Na most, az első héten már felkéredzkedett az ölembe, az első hónap végére már állandósult, hogy napközben rajtam alszik, lassan többet van nálam, mint a gazdájánál. Ha épp nem tud az ölembe mászni (pl mert gépezek), akkor is úgy bújik, ahogy tud, most is itt alszik mellettem. Volt már, hogy a macsek reggel kinyitotta az ajtóm, és letáborozott mellettem.

Ha rajtam van, teljesen nyugodt, átaludná az egész napot, baj és részemről agybaj akkor van, ha épp nem mászhat rám...

Na most, az érdekelne, hogy mit érez rajtam a cica? A lakásban hatan lakunk, és a többiekre egyáltalán nem mászik rá, szóval szimpla szeretethiányra nem igazán lehet fogni.


2011. jan. 22. 18:47
 1/10 anonim válasza:
Te eteted?
2011. jan. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
semmit.érzi ki szereti ahhoz bújik.
2011. jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

a macska megválogatja hogy kit szeret. A macska pont az olyat szereti mint te, aki nem üldözi a kedvességgel, de nem is ellenséges. Gyanítom hogy nyugodt természeted van.

Ha zavar, küldd el nyugodtan, mert akit egyszer megszeret, attól nem veszi zokon ha időnként elküldi. Okos jószágok, de ezt csak annak mutatják ki aki a bizalmukba fogadtak.

Hadd gratuláljak a macska barátságához:D

2011. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na, az biztos, hogy okos kis jószág. Mikor rászólók, hogy: szállj le az asztalról; kifelé az ágyamból; vezetéket nem eszünk; vagy ép: a te kajád nem itt van, rám néz azzal az okos kis fejével, aztán szépen arrébb somfordál, két perc múlva meg már rajtam terpeszkedik.

Néha, mikor épp rájön az ötperc, kiraknám, de sokra megyek vele, amíg ki tudja nyitni az ajtóm XD

2011. jan. 24. 00:20
 5/10 anonim ***** válasza:

"A macska pont az olyat szereti mint te, aki nem üldözi a kedvességgel, de nem is ellenséges."

Ott a pont. A macska számára a kéretlen simogatás is agresszió (kivéve max. 1db simogatás bármikor, amikor alkalom adódik). Az enyém is mostanában mindig rám telepszik, de ha simogatni próbálom, sokszor elvonul. Csak akkor veszi jónéven a simogatást, ha éppen azért jött. És ha azért jött, és mégsem kap, azt se veszi rossznéven.

2011. jan. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, szerencsés természetű macskád van. Ez egy követelőző kis dög, addig nem hagy békén, amíg meg nem kapja, amit akar, simogatást szinte mindig elviseli, de ha kéri, akkor feltétlenül meg kell kapnia :P
2011. jan. 25. 00:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? 6-7 hónapos kor alatt még tolakodóbbak, de később lenyugszanak.
2011. jan. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lassan 2 éves, mindig mindenre kíváncsi cicus, mindenbe beleüti az orrát :P Egyébként alapjáraton elég nyugodt természetű (ahhoz képest, hogy kan és nincs ivartalanítva), csak épp iszonyú makacs.
2011. jan. 26. 17:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Heh, mit nem adna az én Blöki cicám egy ilyen tökös kandúrért. Most jobbhíján a nejem kergeti, ha rájön a szerelem...
2011. jan. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Újabban úgy viselkedik, mintha engem is macskának nézne - értem ez alatt, hogy durvul játék közben, egyik percben dorombolva dagasztja a hasam, másikban meg nekiesik a kezemnek, első két lábával beleakaszkodik, hátsó kettővel dagaszt, és persze a fogacskák is előjönnek.

Látszik rajta, hogy játszik, mert nem úgy harap, hogy fájjon, és a karmok se jönnek elő teljesen, szóval arra vigyáz, hogy ne bántson, ha meg ott hagyom, jön hízelegni, és nyávog utánam. Hogy azt már ne is mondjam, hogy mikor egy-egy bedurvulás után kirakom a szobámból, fél percen belül az ajtóm kaparja.

Úgy tűnik, annyit akart az egésszel, hogy tisztázzuk, ki is parancsol, mivel miután ma a grabancánál fogva lenyomtam (állítólag, meg nekem is úgy tűnik, hogy lenyugtatja ez a mozdulat), érdekes módon leakadt rólam, kicsit helyrepofoztam az önbecsülését, azóta itt durmol mellettem :)

Érdekes állatok ezek a macskák :)

2011. jan. 30. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!